Jak se k nám přidat?

Vážení rodiče,

pokud se rozhodnete svěřit nám své dítě je nejjednodušší je kontaktovat přímo oddíl, který je určen pro věkovou kategorii vašeho dítěte. S jeho vedoucím se můžete domluvit na návštěvě některé schůzky nebo jiné akce, abyste si mohli udělat obraz o tom, jak skautský program vypadá a zda je pro vaše dítě atraktivní.

Kontakty na vůdce jednotlivých oddílů naleznete na stránce oddíly. Po předchozí telefonické nebo mailové domluvě bude možné, aby se dítě na zkoušku zúčastnilo některé oddílové akce.

Co vaše dítě čeká & co čeká vás

Některé oddíly mají pro nové členy vstupní zkoušku — tu však motivovaným dětem nedělá problém zdolat. Pokud se po několika schůzkách ukáže, že dítěti skautský program vyhovuje, je potřeba vyplnit závaznou přihlášku a zaplatit registrační poplatek (1500 Kč na rok, u sourozenců 1200 Kč).

Naše oddíly mají jednou týdně pravidelné schůzky, které trvají 90 — 120 minut. Kromě toho se zhruba jednou do měsíce konají výpravy, v teplých měsících i se spaním venku. O podzimních a jarních prázdninách pořádáme výjezdní akce na lyže apod. Vrcholem naší činnosti je o každých prázdninách tábor, pro mladší děti čtrnáctidenní, pro starší třítýdenní.

Co vaše dítě bude potřebovat

Krojové balíčky