Velké Velikonoce

Horalové a skautky se o velikonočních prázdninách vypravili do okolí Karlových Varů. Bydleli jsme ve skautské klubovně v zapadlé části města na břehu Ohře a odtud se vypravovali na výlety – do centra Karlových Varů ochutnávat horké prameny nebo do historického města Lokte. Také jsme si užili plnými hrstmi velikonočních tradic při pletení pomlázek a barvení vajec, přičemž i holky pletly a kluci barvili a naopak.V pondělí jsme potom dokonce vyrazili na koledu po okolních domech vykoledovat si nějaké ty sladkosti a zároveň potěšit stařenky vlastní básní a našimi vajíčky naoplátku. Tématem Velikonoc byl život Ježíše Krista, shlédli jsme dva filmy s touto tématikou – kultovní muzikál Jesus Christ Superstar a komediální parafrázi Život Briana. Kromě toho jsme se seznámili s Ježíšovými citáty nebo se účastnili poslední večeře se stejným jídlem, které údajně tenkrát jedli apoštolové.

Fotky z akce najdete TADY.