9 února, 2011

21. skautský oddíl Horalové

Oddíl založili Pavel Holzknecht a Jan Kolman v roce 2007. Měli bychom spíš napsat „znovu-založili“, protože navazuje na tradici oddílu, jehož kořeny sahají až před druhou světovou válku.

V naší činnosti dáváme důraz na schopnost postarat se o sebe za všech okolností, ať jsou jakkoliv nepříjemné. Navíc by měl být každý Horal ochoten pomoci všem, které potkává, pokud to potřebují. Aby toho byl také schopen, trénujeme všechny možné schopnosti a dovednosti, jako je síla, vytrvalost, umění poskytnout první pomoc, neztratit se ve městě ani v přírodě, nepropadat panice, spolupracovat s odtatními, ale také si třeba uvařit a zabavit své mladší kamarády. To všechno pokud možno formou hry na schůzkách v klubovně i na vícedenních výpravách do hor.

Při vedení oddílu se neustále učíme, jak to dělat lépe, efektivněji a atraktivněji. Zavedli jsme úspěšnou tradici výprav každý první víkend v měsíci (kterou převzaly další oddíly), vydáváme vlastní oddílový časopis Horalský hlas, každou zimu hrajeme novou a jinou velkou etapovku, která je kombinací tematických soutěží a dlouhodobé stolní hry. Samozřejmě jezdíme každé léto také na tábor a o podzimních, a velikonočních prázdninách také na větší akce.

Po dlouhých 8 letech ve vedení oddílu přenechal Jan Kolman – Piškot místo vůdce oddílu mladším a dál bude v oddíle působit jako poradce a občasný návštěvník oddílových akcí, především výprav. K tomuto rozhodnutí přispěla především nadcházející rodina.

Chceš vědět víc? » oddílový zpravodajzápisy z akcí, které proběhly |

vůdce oddílu: Martin Libich, 724 717 891, libima@centrum.cz, horalove@skaut.cz

zástupce vůdce: Prokop Parůžek, 731 428 428, prokop.paruzek@paruzkovi.cz

Schůzky: každý pátek 17:00 – 19:00
Klubovna: Aloise Jiráska 1961, Teplice

Přidej se k nám i Ty

Náš oddíl je určen klukům od 11 do 15 let. Pokud si chceš vyzkoušet naši činnost, zastav se některý pátek na schůzce, nebo se ozvi telefonem či e-mailem. Za vyzkoušení nic nedáš a nudit se určitě nebudeš.

Horalové a jejich 'výtvor'   Výprava do "Blízké země", duben 2008

Horalové na Stropníku, listopad 2013    Horalové v plné zbroji, tábor v Machově, 2011

Více fotografií

Náš pokřik:

Horal je horal – na horách každý kámen zná
Horal je skaut – do služby druhým rád se dá
Horal nebrblá – když má ve tváři sníh či pot
Horalům chutná – když jíst se musí tvrdší brót
Horal má sílu – když spoléhá na bratry své
Skautský oddíl Horalové!

Přijímací zkouška (více v zákoníku oddílu)