Vůdcovský tým

 

21. oddíl

Martin

Chemik, metalurg, skaut, fotograf, kytarista a cyklista. Vystudoval jsem VŠCHT, promoce 2015. Od té doby pracuji jako metalurg ve slévárně hořčíku. Skautem jsem od 6 let. Čekatelská zkouška 2007, vůdcovská zkouška 2011. Od roku 2014 vedu oddíl Horalů, ve kterém působím od jeho samotného začátku v roce 2007. Vedl nebo spoluvedl jsem několik táborů a vzdělávacích kurzů. Skvěle si rozumím s technikou, tvrdí se o mě, že jsem nezodpovědný a nehodlám žít déle než do 50 let, takže jsem vlastně napůl mrtvý.

Piškot

Ke skautingu jsem se dostal až v osmnácti, zato mne osud stihl postavit do role rádce v roverském, vlčáckém, dívčím a dokonce světluškovském oddílu. Skautský oddíl mi na seznamu chyběl a tak nezbylo, než s kamarády jeden založit. Na čekatelském kurzu Hefaistos i na pravidelných rádcovských helpdescích nabízím poznání, že hra může být mnohem víc, než pouhá zábava a že i skauting sám je vlastně velká hra. Rád zpochybňuji zažité názory.

Jonáš S.

Skautuji od malinka, momentálně ale tak trochu na dálku z Přišimas, kam jsme se odstěhovali, pokud mi to vzdálenost a čas dovolují, účastním se horalských a roverských akcí.

Jonáš Ř.

Do skautu chodím teprv pět let, ale za tu dobu už jsem stihl zažít spoustu skvělých věcí. Rádcuju už tři roky, nejdřív jsem rádcoval u mladších Horalů, pak starších a nyní opět u mladších. Rád píšu a čtu povídky a knížky, hraju (amatérsky) na klávesy a poslouchám hudbu. Když mi někdo nabídne, abych si v nějakém krátkém filmu nebo skeči zahrál, nikdy neodmítnu. Mým snem je se stát hercem, režisérem, spisovatelem, prostě umělcem.

Erik

Do oddílu jsem přišel, když mi bylo 12 a neskutečně mě to chytlo, do té doby jsem ani nevěděl, že skauting existuje. Teď jsem rádcem družiny Rododendronů. Jinak jsem relativně klidný a vyrovnaný člověk s dosti vysokými životními cíli. Také již 9. rokem tancuji Irské tance a rád jezdím na kole. Mým snem je pracovat jako policejní vyšetřovatel, nebo u dopravní policie.

22. oddíl

Kory

Jmenuji se Eliška Slavatová, ale mezi skauty jsem známá jako Kory. Dlouho jsem vedla družinu skautek, nedávno jsem složila vůdcovské zkoušky a aktuálně vedu oddíl skautek a roverskou družinu. Absolvovala jsem čtyřletý obor grafický design na střední škole a chystám se na vysokou školu do Ústí nad Labem. Baví mě kreslit, číst, hrát na kytaru, natáčet filmy a objevovat neznámá místa.

Lída

Jmenuji se Lída,  někteří mě znají pod přezdívkou Kopřiva. Jsem vystudovaná (a stále ještě studující) učitelka češtiny a biologie a mým největším zájmem je pedagogické působení všeho druhu. Nejvíce nyní “pedagogicky” působím doma na mateřské. Skautkou jsem od svých devíti let, loni jsem po 6 letech předala vedení dívčího oddílu Ála chaos. Nyní jsem výchovný zpravodaj střediska, hlavně se věnuji pravidelným rádcovským helpdeskům. Svůj čas ráda trávím v přírodě, s přáteli, s rodinou, čtením poezie nebo třeba jízdou na kole.

Ana Vavana

Mé jméno je Ana Vavanová a jedno “N” v mém křestním jméně není hrubka. Je to vinou mého srbského původu. Jsem 15-ti letý temperamentní charakter lítající po okolí jako oheň. Možná trochu nezodpovědný oheň, ale veselý. Ve volném čase se věnuji tanci, hře na piano nebo kytaru, jazykům, divnému vaření, tvůrčímu psaní,  pořádám čajové dýchánky, čtu popřípadě dělám jiné vysoce intelektuální činnosti. V budoucnu bych chtěla procestovat svět v karavanu a pracovat jako moderátorka v dokumentárních cestopisech.

Terka

Domča

23. oddíl

Verča

Vedu oddíl vlčat, na kterém neustále experimentuju a zkouším nové přístupy. Mám ráda výzvy, naopak nesnáším, když něco nejde. V civilním životě studuju ekonomii a užívám si každou chvíli, kdy si můžu zasportovat.

Vejva

Jsem vůdcem ČLK Hefaistos. Přestože jsem se ke skautingu dostal až v dospělosti, stihl jsem se podílet na vedení většiny výchovných kategorií (kromě skautek), několik let jsem vedl smečku vlčat. Baví mě práce se zážitkem a jeho rolí v rámci vzdělávání a outdoor, který jsem také vystudoval, byť mě živí grafika.

Jirka

Díky svým synům jsem se dostal ke skautingu, který mne oslovil tak, že v současné době vedu družinu vlčat a jezdím s nimi na všemožné akce.

Jindra

Díky svým dětem jsem přičichl ke skautingu, začal jezdit s vlčaty na akce (a tábory jako zdravotník), krom toho se ve volných chvílích starám, aby nám klubovna nespadla na hlavu a abychom v ní nezmrzli…

Honza K.

Ke skautingu jsem se dostal až v 5. třídě, díky svému kamarádovi. Dnes již 3. rokem pomáhám s vedením vlčat a musím říct, že mě to moc baví. Myslím že vedení mi také hodně dalo a za to jsem velmi rád.  Ve svém volném čase se učím hrát na ukulele a také rád fotím, na to jak mi to jde se můžete podívat po každé výpravě. Mám za sebou úspěšně absolvovaný rádcovský kurz. Do školy chodím na Gymnázium Teplice.

 

Pavel S.

Polda

Miki

Skautem jsem od 7 let, od 14ti rádcuju u vlčat v družině Káňat. S mladšími kluky si rád zablbnu, ale baví mě i předávat jim znalosti a zkušenosti, které jsem za posledních 8 let ve skautingu získal. Od září nastupuji na Gymnázium Teplice.

Michal

Skautím již osmým rokem a jako vlče jsem zažil mnoho zážitků. A  právě u vlčat nyní rádcuju s Pavlem ve družince Kamzíků. Chodím na gympl do Krupky se snem stát se technickým inženýrem. Ve volném čase hraji závodně pinčes.

24. oddíl

Áďa

Vedení světlušek se věnuji již od roku 2008, v té době jsem začala vést svou první družinku. Od roku 2013 pak vedu celý 24. oddíl světlušek Střelka. Je to pro mě práce, která mě velmi baví a naplňuje. Dokonce souvisí i s mým budoucím povoláním. Studuji totiž učitelství pro 1. stupeň ZŠ a v budoucnu bych ráda byla paní učitelkou, která nebude jen nutit děti sedět v lavici, ba právě naopak, dá jim příležitost poznávat svět “i po svém”.

Hermi

Ve skautu jsem od malinka. Působím v obou teplických skautských střediscích, ve Dvojce vedu světlušky. Jsem čerstvou absolventkou Gymnázia Teplice a chystám se na vysokou školu.

Máta

Spolu s Áďou vedeme světlušky, ale vzhledem k náročnému studiu architektury v Praze se účastním jen některých víkendových akcí a táborů. Když už ale s holkama někam vyjedeme, maximálně si to užívám a jsem nadšená, když vidím, jak jsou šikovné a samostatné.

Maky

V Žatci jsem vedla družinku Cipísků a Hobitů, od roku 2008 jsem v Teplicích a tady jsem členkou RK Pavučina, začínala jsem tu pomáhat ve smečce vlčat, teď působím ve Střelce. Mám vystudovanou ekologii a momentálně studuji předškolní a mimoškolní pedagogiku. Jsem sportovec tělem i duší a pobyt v přírodě je pro mě očista a neskutečný relax.

Křítek

Jmenuju se Káťa, ale většina skautů mi říká Křítek. Prošla jsem dívčím oddílem, jsem členkou RK Pavučina a vedu družinku světlušek. Profesně se připravuji na to, že jednou snad budu učitelkou ve školce. Ráda čtu, kreslím a chodím s krosnou na zádech přírodou.

Jahoda

Skautovat jsem začala jako světluška ve Střelce, kde nyní pomáhám Ančovičce s vedením družiny. Jsem členkou skautského oddílu Á la Chaos.

Malina

Jmenuji se Alžběta Ladová, ale skauti mi říkají Malina (už ani nevím jak to vzniklo). Od roku 2015 vedu družinku Želviček ve Střelce, ale také navštěvuji oddíl Á la Chaos. Můj trošku zvláštní koníček je focení aut (nejlépe za jízdy), dále se také věnuji klavíru, badmintonu a samozřejmě skautingu.

Ančovička

Jsem členkou oddílu Á la Chaos, vedu družinku světlušek a u ostatních oddílů po očku sleduji, jak to u nich chodí. Ráda jezdím na všechny akce a potkávám se s lidmi. Ve volném čase se učím na klavír, kytaru a ukulele. Také ráda čtu a kreslím.

Áňa

Jmenuji se Áňa, ale můžete o mně slyšet i jinak, jelikož se mi říká všelijak. Už rok vedu družinku Koťátek ve Střelce a chodím do oddílu Á la Chaos. Ve svém volném čase se věnuji zpěvu, kreslení, čtení a zkoušení nových věcí, jelikož zábavy není nikdy dost! Do jakékoliv akce se vrhám spíše po hlavě a rychleji mluvím, než myslím, a to je nejspíš důvod, proč se většina mých plánů zvrtne (Naštěstí tím dobrým směrem.)

Kuky

Mé jméno je Markéta Janovská neboli Kukačka. Do skauta chodím od roku 2009. Už rok vedu družinku Želviček ve Střelce a chodím do oddílu Á la Chaos. Volný čas trávím převážně venku s přáteli. Věnuji se i běhání na vytrvalost a zkouším překonávat sama sebe.

25. oddíl

Prófa

Kdysi jsem byl vlčetem, skautem, roverem… Od vzniku roverského kmene Pavučina v roce 2005 jej vedu. Vyrobím a vymyslím vše, nač si vzpomenete – na táboře např. můžete potkat mnou vyrobenou offroad kárku Péťa, přenosné záchodky, či táborovou kuchyni.

26. ODDÍL

Linda

Jmenuju se Ho Thi Dieu Hien, ale z technických důvodů se mi říká Linda. Studuju biologii na PřF UK v Praze. Ve skautském životě jsem čtvrtým rokem vedoucí oddílu benjamínků Žížaly a kromě vůdcovské kvalifikace mám i kvalifikaci instruktorskou. Fun fact: lidé se mě nejčastěji ptají, jestli jsem se narodila v ČR nebo ve Vietnamu, tak abych si ušetřila práci, předesílám, že jsem se narodila v Německu.

Martin P.

Pracuji jako programátor, nejsem skaut. Ke skautingu jsem přičichnul skrze své děti, které jsou v jiných oddílech. Poznal jsem zde prima lidi, jejich postoje jsou mi blízké a mnohdy inspirující. Aktuálně se snažím vypomáhat v oddíle Žížal. Ve volném čase nepohrdnu sportem, nebo fotoaparátem.

Deny

Jmenuju se Daniela Knorrová. Studovala jsem češtinu a občanskou výchovu a pracuju jako lektorka češtiny pro cizince.  Mám manžela a tři děti v ostatních skautských oddílech. Miluju svobodný a propojený svět, kde si mohou všichni najít své místo.  Když mi bylo 22 let, skládala jsem skautský slib, potom jsem pomáhala s vedením světlušek ve Střelce. Teď jsem u Žížal v roli zástupkyně vůdkyně. Nejvíc mě ve skautu baví ty výzvy…. To prostě nekončí :)

Gábina

Vedla jsem dívčí oddíl a dívčí roverskou družinu Rolniček, byla jsem výchovnou zpravodajkou, pořádala rádcovský kurz Prométehus a mnoho jiných akcí, spoluvedla jsem Žížalí předškoláky… V současné době občas vypomáhám u Žížal, organizuji Betlémské světlo a přispívám právními radami k fungování střediska. Civilně jsem advokátka rekonstrující historický rodinný domek v Krupce.

Helča

Mé jméno je Helena Janíková. Mám vystudovanou sociální pedagogiku a ve skautu jsem se poprvé objevila úplnou náhodou, když mi bylo asi 6 let. Jela jsem na tábor s Luhačovským střediskem – odkud pocházím. Pak jsem se skauty dlouhou dobu nepřišla do styku, až když jsem po přestěhování do Teplic hledala, kde bych mohla být nápomocná, tak mě pozvali k vám. Ve středisku občasně pomáhám u Žížal, hlavně při výletech.

27. oddíl

Skoba

Donedávna jsem vypomáhal ve smečce vlčat, nyní spoluvedu kmen dospělých Ostrorepi a účastním se střediskových porad. V civilu jsem táta tří skvělých dětí, manžel, programátor a tak trochu politik.

Lenki

V roce 2000 jsem se přišla podívat na schůzku Lvic v teplickém skautském středisku a už jsem tu zůstala – nejprve jako skautka, poté rádkyně Ještěrek a Rolniček, zástupkyně vedoucího roverského kmene, v roce 2009 jsme s Kubou přijali výzvu vést středisko a na podzim 2016 jsme založili kmen dospělých Ostrorepi, který momentálně vedu. Při tom jsem vystudovala práva, pracovala jako advokátní koncipientka a momentálně mě nejvíc baví svoboda na rodičovské dovolené s dcerkou Eliškou a zanedlouho i se synem Tomášem. Také ráda fotím, griluju a spím.

Vedení střediska a kurzů

Kuba

Skautem od 18 let, kdy jsem vedl světlušky; posledních osm let vedu středisko Dvojka Teplice. V civilním životě jsem učitelem chemie, chovám včely, provozuji bikesharing a věnuji se komunální politice.

Šnek

Se skautingem jsem začal ve čtrnácti, ale mnohem větší obrátky to nabralo až když jsem začal vést oddíl, tábory a středisko v Krupce. V současné době vedou Skautskou ochrannou službu, dvě revizní komise v Teplicích a působím jako skautský instruktor (kmenové obory organizace a právo, hospodaření, zdravověda). V civilním životě jsem zástupcem jednoho z teplických notářů, před tím mne pět let zaměstnával Okresní soud v Teplicích.

Jožka

Skauting jsem poznala až jako vysokoškolák, možná i proto mě pořád tak baví. Krom skautingu jsem veterinářka, ředitelka lesní mateřské školy a máma tříleté příšer(k)y.

Nik – Nikola Holzknechtová

Mezi skauty jsem přišla až ve 14 letech, proto jsem se do programů povětšinou stihla zapojit až jako vedoucí. Dříve jsem se věnovala oddílu světlušek a v posledních letech jsem se coby zástupce vedoucího roverského kmene věnovala zejména výchově roverů. Aktuálně jsem nejvíce činná v oblasti skautského vzdělávání, tzn. že se na několika kurzech věnuji přípravě těch, kteří pak pečují o děti. Můj civilní život je nyní naplněn péčí o vlastního potomka (známější jako mateřská dovolená).

Bidlo

Břidlicové destičky dokládají, že do skauta přišel na konci třetihor v roce 1991. Vystudoval účetnictví, profesně se deset let věnoval řízení internetového projektu a nyní programuje, a protože ho baví čísla, peníze a práce s nimi, stará se ve středisku o peníze a věci s tím spojené. Je vychováván manželkou, malou příšerkou a prťavým raubířem.

Terka V.

Říká se, že jsem globální nomád, nicméně většinu času posledních sedm let žiju v Bristolu v Anglii, kde se podílím na řadě bohulibých i jiných aktivit. Ve skautu jsem začala už od věku světlušky a přes rádkyni skautek to postupně dotáhla až na krátké období ve funkci vůdkyně střediska. Momentálně se moje služba středisku omezuje povětšinou na vaření na táborech, kde se snažím zužitkovat a prosadit dietární zvyky okoukané v jiných zemích. Profesně jsem vystudovala chemii potravin, které se ale z nomádně časových důvodů nestíhám moc věnovat.

Ivan a Eliška Veselí

Zakladatelé našeho střediska, dlouholetí vedoucí střediska i chlapeckých a dívčích oddílů. V současné době se účastní schůzek kmene dospělých a když zdravotní stav dovoluje, navštěvují tábory a další akce střediska.

Doksy

Původem ze skautského střediska Krupka – Unčín, člen Skautské ochranné služby (tzv. sosky) a člen revizní komise ve Dvojce.