12 června, 2017

Vůdcovský tým

 21. oddíl Horalové

Martin

Chemik, metalurg, skaut, fotograf, kytarista a cyklista. Vystudoval jsem VŠCHT, promoce 2015. Od té doby pracuji jako metalurg ve slévárně hořčíku. Skautem jsem od 6 let. Čekatelská zkouška 2007, vůdcovská zkouška 2011. Od roku 2014 vedu oddíl Horalů, ve kterém působím od jeho samotného začátku v roce 2007. Vedl nebo spoluvedl jsem několik táborů a vzdělávacích kurzů. Skvěle si rozumím s technikou.

 

Vejva

Jsem vůdcem ČLK Hefaistos a zástupcem vůdce Horalů. Přestože jsem se ke skautingu dostal až v dospělosti, stihl jsem se podílet na vedení většiny výchovných kategorií (kromě skautek), několik let jsem vedl smečku vlčat. Baví mě práce se zážitkem a jeho rolí v rámci vzdělávání a outdoor, který jsem také vystudoval, byť mě živí grafika.

 

Honza K.

Ke skautingu jsem se dostal až v 5. třídě, díky svému kamarádovi. 3 roky jsem pomáhal s vedením vlčat a dnes s vedením Horalů. Myslím že vedení mi také hodně dalo a za to jsem velmi rád.  Ve svém volném čase se učím hrát na ukulele a také rád fotím. Mám za sebou úspěšně absolvovaný rádcovský kurz a studuji na Gymnáziu Teplice.

 

Jonáš S.

Skautuji od malinka, momentálně ale tak trochu na dálku z Přišimas, kam jsme se odstěhovali, pokud mi to vzdálenost a čas dovolují, účastním se horalských a roverských akcí.

 

Erik

Do oddílu jsem přišel, když mi bylo 12 a neskutečně mě to chytlo, do té doby jsem ani nevěděl, že skauting existuje. Teď jsem rádcem družiny Rododendronů. Jinak jsem relativně klidný a vyrovnaný člověk s dosti vysokými životními cíli. Také již 9. rokem tancuji Irské tance a rád jezdím na kole. Mým snem je pracovat jako policejní vyšetřovatel, nebo u dopravní policie.

 

22. oddíl Á la Chaos

Máta

Spolu s Kory vedu skautky, ale vzhledem k náročnému studiu architektury v Liberci se účastním jen některých víkendových akcí a táborů. Když už ale s holkama někam vyjedeme, maximálně si to užívám a jsem nadšená, když vidím, jak jsou šikovné a samostatné.

Kory

Jmenuji se Eliška Slavatová, ale mezi skauty jsem známá jako Kory. Dlouho jsem vedla družinu, pak oddíl skautek a roverský kmen. Absolvovala jsem  grafický design na střední škole, studovala vysokou školu v Ústí nad Labem a nyní jsem au-pair v USA. Baví mě kreslit, číst, hrát na kytaru, natáčet filmy a objevovat neznámá místa.

Ana

Mé jméno je Ana Vavanová a jedno “N” v mém křestním jméně není hrubka. Je to vinou mého srbského původu. Jsem 16-ti letý temperamentní charakter lítající po okolí jako oheň. Ve volném čase se věnuji tanci, hře na piano nebo kytaru, jazykům, divnému vaření, tvůrčímu psaní,  pořádám čajové dýchánky, čtu popřípadě dělám jiné vysoce intelektuální činnosti. V budoucnu bych chtěla procestovat svět v karavanu a pracovat jako moderátorka v dokumentárních cestopisech.

Áňa

Jmenuji se Áňa, ale můžete o mně slyšet i jinak, jelikož se mi říká všelijak (Gepardice).  Dva roky jsem vedla družinku světlušek, letos vedu skautky v oddílu Á la Chaos. Ve svém volném čase se věnuji zpěvu, kreslení, čtení a zkoušení nových věcí, jelikož zábavy není nikdy dost! Do jakékoliv akce se vrhám spíše po hlavě a rychleji mluvím, než myslím, a to je nejspíš důvod, proč se většina mých plánů zvrtne (Naštěstí tím dobrým směrem.)

Krtek

Majda

Domča

23. smečka Vlčat

Verča

Vedu oddíl vlčat, na kterém neustále experimentuju a zkouším nové přístupy. Mám ráda výzvy, naopak nesnáším, když něco nejde. V civilním životě studuju ekonomii a užívám si každou chvíli, kdy si můžu zasportovat.

Jindra

Díky svým dětem jsem přičichl ke skautingu, začal jezdit s vlčaty na akce (a tábory jako zdravotník), krom toho se ve volných chvílích starám, aby nám klubovna nespadla na hlavu a abychom v ní nezmrzli…

Jonáš Ř.

Do skautu chodím teprv pět let, ale za tu dobu už jsem stihl zažít spoustu skvělých věcí. Rádcuju už tři roky, nejdřív jsem rádcoval u mladších Horalů, pak starších a nyní u vlčat. Rád píšu a čtu povídky a knížky, hraju (amatérsky) na klávesy a poslouchám hudbu. Když mi někdo nabídne, abych si v nějakém krátkém filmu nebo skeči zahrál, nikdy neodmítnu. Mým snem je se stát hercem, režisérem, spisovatelem, prostě umělcem.

Ivan Z.

Táta – bývalý skaut – mě do střediska přivedl, když mi bylo šest let. Od svých dvanácti let rádcuji u vlčat.

 

24. roj světlušek

Ančovička

Jsem členkou roverského kmene Pavučina, vedu družinku světlušek a u ostatních oddílů po očku sleduji, jak to u nich chodí. Ráda jezdím na všechny akce a potkávám se s lidmi. Ve volném čase se učím na klavír, kytaru a ukulele. Také ráda čtu a kreslím.

Křítek

Jmenuju se Káťa, ale většina skautů mi říká Křítek. Prošla jsem dívčím oddílem, jsem členkou RK Pavučina a vedu družinku světlušek. Pracuju jako vychovatelka ve školní družině. Ráda čtu, kreslím a chodím s krosnou na zádech přírodou.

Jahoda

Skautovat jsem začala jako světluška ve Střelce, kde nyní veu družinu. Jsem členkou roverského kmene Pavučina.

 

Maky

V Žatci jsem vedla družinku Cipísků a Hobitů, od roku 2008 jsem v Teplicích a tady jsem členkou kmene dospělých Ostrorepi, začínala jsem tu pomáhat ve smečce vlčat, prošla jsem roverským kmenem Pavučina a teď působím ve Střelce. Mám vystudovanou ekologii a momentálně studuji předškolní a mimoškolní pedagogiku. Jsem sportovec tělem i duší a pobyt v přírodě je pro mě očista a neskutečný relax.

 

25. kmen Pavučina

 

26. oddíl benjamínků Žížaly

Lída

Jmenuji se Lída,  někteří mě znají pod přezdívkou Kopřiva. Jsem vystudovaná (a stále ještě studující) učitelka češtiny a biologie a mým největším zájmem je pedagogické působení všeho druhu. Nejvíce nyní “pedagogicky” působím doma na mateřské. Skautkou jsem od svých devíti let, v roce 2016 jsem po 6 letech předala vedení dívčího oddílu Ála chaos. Nyní jsem výchovný zpravodaj střediska a vedoucí předškoláků, intenzivně se také věnuji pravidelným rádcovským helpdeskům. Svůj čas ráda trávím v přírodě, s přáteli, s rodinou, čtením poezie nebo třeba jízdou na kole.

Deny

Jmenuju se Daniela Knorrová. Studovala jsem češtinu a občanskou výchovu a pracuju jako lektorka češtiny pro cizince.  Mám manžela a tři děti v ostatních skautských oddílech. Miluju svobodný a propojený svět, kde si mohou všichni najít své místo.  Když mi bylo 22 let, skládala jsem skautský slib, potom jsem pomáhala s vedením světlušek ve Střelce. Teď jsem u Žížal v roli zástupkyně vůdkyně. Nejvíc mě ve skautu baví ty výzvy…. To prostě nekončí :)

Martin P.

Pracuji jako programátor, nejsem skaut. Ke skautingu jsem přičichnul skrze své děti, které jsou v jiných oddílech. Poznal jsem zde prima lidi, jejich postoje jsou mi blízké a mnohdy inspirující. Aktuálně vypomáhám v oddíle Žížal a příležitostně i u vlčat. Ve volném čase nepohrdnu sportem, nebo fotoaparátem.

 

27. kmen dospělých Ostrorepi

 

Skoba

Donedávna jsem vypomáhal ve smečce vlčat, nyní spoluvedu kmen dospělých Ostrorepi a účastním se střediskových porad. V civilu jsem táta tří skvělých dětí, manžel, programátor a tak trochu politik.

Lenki

V roce 2000 jsem se přišla podívat na schůzku Lvic v teplickém skautském středisku a už jsem tu zůstala – nejprve jako skautka, poté rádkyně Ještěrek a Rolniček, zástupkyně vedoucího roverského kmene, v roce 2009 jsme s Kubou přijali výzvu vést středisko a na podzim 2016 jsme založili kmen dospělých Ostrorepi, který momentálně vedu. Při tom jsem vystudovala práva, pracovala jako advokátní koncipientka a momentálně mě nejvíc baví svoboda na rodičovské dovolené s dcerkou Eliškou a synem Tomášem. Také ráda fotím, griluju a spím.

 

Vedení střediska a kurzů

Kuba

Skautem od 18 let, kdy jsem vedl světlušky; desátým rokem vedu středisko Dvojka Teplice. V civilním životě jsem učitelem chemie, chovám včely a věnuji se komunální politice.

Šnek

Se skautingem jsem začal ve čtrnácti, ale mnohem větší obrátky to nabralo až když jsem začal vést oddíl, tábory a středisko v Krupce. V současné době vedu Skautskou ochrannou službu, dvě revizní komise v Teplicích a působím jako skautský instruktor (kmenové obory organizace a právo, hospodaření, zdravověda). 

Pavel S.

Břidlicové destičky dokládají, že jsem do střediska přišel na konci třetihor v roce 1991. Vystudoval jsem účetnictví a finanční řízení podniku, profesně se věnuji řízení a testování internetových projektů, a protože mě baví čísla, peníze a práce s nimi, starám se ve středisku o finance, účetnictví a věci s tím spojené. Jsem vychováván manželkou, malou příšerkou a prťavým raubířem.

Nik

Mezi skauty jsem přišla až ve 14 letech, proto jsem se do programů povětšinou stihla zapojit až jako vedoucí. Dříve jsem se věnovala oddílu světlušek, poté jsem několik let působila coby zástupce vedoucího roverského kmene a věnovala se tak zejména výchově roverů. Aktuálně jsem nejvíce činná v oblasti skautského vzdělávání, tzn. že se na několika kurzech věnuji přípravě těch, kteří pak pečují o děti. Můj civilní život je nyní naplněn péčí o vlastního potomka (známější jako rodičovská dovolená).

Prófa

Kdysi jsem byl vlčetem, skautem, roverem… Vedl jsem nějaké tábory a roverský kmen Pavučina. Vyrobím a vymyslím vše, nač si vzpomenete – na táboře např. můžete potkat mnou vyrobenou offroad kárku Péťa, přenosné záchodky, či táborovou kuchyni.

Linda

Jmenuju se Ho Thi Dieu Hien, ale z technických důvodů se mi říká Linda. Studuju biologii na PřF UK v Praze. Ve skautském životě jsem čtyři roky vedla oddíl benjamínků Žížaly a kromě vůdcovské kvalifikace mám i kvalifikaci instruktorskou. Fun fact: lidé se mě nejčastěji ptají, jestli jsem se narodila v ČR nebo ve Vietnamu, tak abych si ušetřila práci, předesílám, že jsem se narodila v Německu.

Terka V.

Říká se, že jsem globální nomád, nicméně většinu času posledních sedm let žiju v Bristolu v Anglii, kde se podílím na řadě bohulibých i jiných aktivit. Ve skautu jsem začala už od věku světlušky a přes rádkyni skautek to postupně dotáhla až na krátké období ve funkci vůdkyně střediska. Momentálně se moje služba středisku omezuje povětšinou na vaření na táborech, kde se snažím zužitkovat a prosadit dietární zvyky okoukané v jiných zemích. Profesně jsem vystudovala chemii potravin, které se ale z nomádně časových důvodů nestíhám moc věnovat.

Ivan a Eliška Veselí

Zakladatelé našeho střediska, dlouholetí vedoucí střediska i chlapeckých a dívčích oddílů. V současné době se účastní schůzek kmene dospělých a když zdravotní stav dovoluje, navštěvují tábory a další akce střediska.

 

Doksy

Původem ze skautského střediska Krupka – Unčín, člen Skautské ochranné služby (tzv. sosky) a člen revizní komise ve Dvojce.