19 března, 2011

Jak se k nám přidat?

Vážení rodiče,

pokud se rozhodnete svěřit nám své dítě, je nejjednodušší kontaktovat přímo oddíl, který je určen pro věkovou kategorii vašeho dítěte. S jeho vedoucím se můžete domluvit na návštěvě některé schůzky nebo jiné akce, abyste si mohli udělat obraz o tom, jak skautský program vypadá a zda je pro vaše dítě atraktivní.

Kontakty na vůdce jednotlivých oddílů naleznete na stránce oddíly. Po předchozí telefonické nebo mailové domluvě bude možné, aby se dítě na zkoušku zúčastnilo některé oddílové akce.

Pokud si nejste jistí tím, který oddíl je pro Vaše dítě vhodný, napište na novacci@skautiteplice.cz.

Co vaše dítě čeká & co čeká vás

Pokud se po několika schůzkách ukáže, že dítěti skautský program vyhovuje, je potřeba vyplnit závaznou přihlášku a zaplatit registrační poplatek (informace k registraci 2020 naleznete ZDE).

Přihlášku můžete stáhnout zde.

Naše oddíly mají jednou týdně pravidelné schůzky, které trvají 90 — 120 minut. Kromě toho se zhruba jednou do měsíce konají výpravy, v teplých měsících i se spaním venku. O podzimních a jarních prázdninách pořádáme výjezdní akce do okolních měst, na lyže apod. Vrcholem naší činnosti je o každých letních prázdninách tábor, pro mladší děti čtrnáctidenní, pro starší třítýdenní.

Co vaše dítě bude potřebovat

Skautský kroj

Je potřeba objednat přes internet na stránkách skautského obchodu ZDE. Cena se pohybuje mezi 550 – 700 Kč.  Kroj používáme na slavnostní příležitosti, skautské závody a táborové nástupy a vnímáme ho jako povinné vybavení. Nášivky na kroj (Czech republic, WOSM, domovenku „Teplice,“ číslo oddílu a tak dále) dostane nováček od nás, stejně jako šňůrku na píšťalku.

Skautský šátek

Po podání přihlášky a zaplacení registrace ho od nás členové dostávají zdarma, stejně jako dostávají zdarma nový šátek při přechodu do vyšší věkové kategorie. Barva se odvíjí podle věku – předškoláci mají šátek oranžový, vlčata a světlušky žlutý, skauti a skautky hnědý.

Skautské tričko

Používáme jej jako střediskový sjednocovací prvek, nosíme ho na výpravách a na táborových nástupech. Pro jeho pořízení kontaktujte vůdce svého oddílu, triko je, stejně jako kroj, součástí povinného vybavení na tábor a další akce. Tričko v dětské velikosti stojí 210,- a v dospělácké 270,- korun.

Ostatní vybavení

Na schůzky si děti nosí vybavení, které určí oddíl, obvykle to bývá skautský šátek, psací potřeby, zápisník a podobně.

Na výpravy a delší akce bude dítě potřebovat kvalitní spací pytel, karimatku, ešus s víčkem na vaření, pohorky (boty do terénu, které sahají nad kotníky), kapesní nůž velikostně přiměřený věku dítěte, a v neposlední řadě krosnu – batoh, do kterého se toto všechno vejde, bude mít vyztužená záda a bederní pás a dítě ho zvládne nést na výpravě celý den. Ze zkušenosti víme, že je dobré, když má krosna více než jeden otvor pro vyndavání věcí – téměř nutností je tedy spodní otvor určený pro večerní vyndání spacáku. Hodí se také drobnosti jako přibližně 3 m dlouhé lanko („uzlovačka“), „KPZ“ (Krabička poslední záchrany – dnes ji využíváme převážně jako voděodolné pouzdro na sirky,  případně může obsahovat i další věci jako například šitíčko, tužku, papírové kapesníky, spínací špendlík, hroznový cukr, drobné mince atd.