Adventní Praha 2017

Horaly a skautky na letošní Adventní Praze provázel příběh atentátu na Heydricha. Přečtěte si, co všechno jsme dělali.

V pátek večer jsme autobusem odjeli do pražských Holešovic, kde jsme se ubytovali v klubovně střediska Albatros. Následoval úvod do tématu v podobě filmu Anthropoid. V sobotu jsme navštívili Muzeum zemědělství, které trochu navzdory očekávání oplývalo mnoha zajímavými interaktivními výstavami. Po muzeu jsme došli pěšky do centra a cestou zjišťovali informace, sledovali vysoko postavené nacisty a sháněli zbraně. Po obědě ve Františkánské zahradě následoval přesun k osudné zatáčce a atentát. Nakonec jsme měli dokonce možnost si prohlédnout interiér kostela a krypty, kde se parašutisté ukrývali, a poté nás čekal tradiční rozchod.Večer jsme potom v klubovně hráli společenské párty hry.

V neděli jsme se prošli po Stromovce, závodili v plavbě na voru a navštívili vánoční trhy na holešovickém výstavišti a po obědě odjeli domů.

Všechny fotky najdete zde.