Aktuální informace z tábora na Mohelnici

Aby byli všichni informováni o dění na táboře, rozhodli jsme se podávat krátké informace i touto cestou (vzhledem k nedostupnosti signálu na tábořišti). Aktualizovat informace budeme dle možnosti připojení.

18. 7.

Poslední dva dny si táborníci užívali krásné počasí. Vrcholili všechny oddílové programy a táborové družiny se snažili dohnat ztráty v etapových hrách a dodělat všechny podmínky pro splnění táborových bobříků. Dnešek se nese ve znamení poslední etapy, která rozhodne o vítězné družině, balení a závěrečného ohně.

15. 7.

Většinu dne jsme strávili výletem za koupáním, neboť počasí na horách bylo velmi vydařené. Odpoledne se však na některých začala projevovat nervozita, jelikož večer měli před ostatními táborníky pronést svůj skautský slib. Celkem složili vůdcům oddílů slib 3 skautky, 2 světlušky, 5 skautů a 7 vlčat. Zlatým hřebem slibového večera bylo předání nejvyššího vlčáckého vyznamenání Šedý Bratřík, které bylo uděleno poprvé v historii oddílu.

13. 7.

O slunném víkendu jsme vyrazili na dvoudenní výlet. Vlčata zamířila ke Špičáku, skautky k Cínovci, Horalové a světlušky byli Německu. Výlet jsme bez problémů všichni zvládli.

V novém týdnu nás čeká slibový oheň a další etapy táborové hry.

11. 7.

Pátek bude ve znamení celotáborové hry. Táborníky čeká dopolední etapa inspirovaná hrou Boj o vlajky a odpoledne věnované Krušnohorským řemeslům. Na víkend je původně plánován „dvoudenňák“, zda se vyrazí bude záležet na aktuální předpovědi počasí zítra dopoledne.

10.7.

Tábor se probudil do deště a mraku, takže plánovaná etapová hra byla vyměněna za oddílové programy, které mohly probíhat během dopoledne ve stanech. Odpoledne nepřineslo větší změnu v počasí, takže vedení vybralo z celotáborových aktivit ty, které by mohly pokračovat pod střechou. Vlhké boty a věci jsou obratem sušeny v kuchyni u kamen nebo v jídelně na šňůře, nicméně o suché oblečení nemá nikdo nouzi.

9.7.

Po ryze letních dnech ,zakončených včerejší bouřkou, dorazila studená fronta doprovázená deštěm. Od poledne již v místě tábora neprší a probíhají mokré varianty vymyšlených programů místo celodenních výletů oddílů. Všechny stany jsou v suchu a tak se suší jen některé promoklé boty.

5.-8.7.

V předchozích dnech probíhal tábor dle plánu. Hned první večer se rozhořel po slavnostním ohni boj o vítězství v etapové hře, která děti vede po historii oddílu tábořícího na témže místě ve 30. letech. Táborové družiny jsou rozdělené napříč oddíly a doplněny patronem z řad vedoucích, který na ně dohlíží během etapových her a sbírání „foglarovských bobříků“. Kromě etapové hry jsou v plném proudu také oddílové bloky programů, probíhajících dle skautských věkových kategorií.