Betlémské světlo 2021

I letos se naše skautské středisko bude starat o to, aby Betlémské světlo na Štědrý den svítilo po Teplicích i okolí.

Betlémské světlo, symbol naděje a přátelství, dorazilo do Česka v sobotu 11. prosince 2021, čeští skauti si ho od rakouských bratrů a sester převzali na hranici v Břeclavi a poté proběhlo slavnostní uvítání tradičně v Brně,  v katedrále na Petrově.   

V sobotu 18. prosince, ho dobrovolní skautští kurýři rozvezou vlaky do všech koutů republiky.  Poté ho pro všechny zájemce z Teplic a okolí budeme uchovávat až do Štědrého dne.

Betlémské světlo je symbol naděje, pokoje a radosti, který spojuje, spojuje skauty, křesťany, a mnoho dalších lidí dobré vůle.

Tradičně  v Teplicích můžete svůj plamének převzít na Štědrý den v těchto časech:

Kostel Božského srdce Páně (Trnovany)  – 10.30 – 11.30

Kostel sv. Alžběty (Šanov)  –  10.30 – 11.30

Kostel sv. Jana Křtitele (Zámecké náměstí) – 10.00  – 12.00

Skautská klubovna v Jiráskově ulici – 9.00 – 12.00

Letos opět bude na Štědrý den přístupná i unikátní Beuronská kaple, která je součástí Gymnázia Teplice, vchod najdete v Alejní ulici kousek od supermarketu Billa a Betlémské světlo bude k dispozici od 10 do 12 hod.

Salesiánské středisko Štěpána Trochty i na Štědrý den otvírá nově budovaný Živý dům na adrese Hlávkova 1203 v Trnovanech, zde bude možné nejen převzít si Betlémské světlo, ale i se seznámit s projektem vznikajícího komunitního centra s řadou potřebných služeb.

V Krupce bude již tradičně od 10 do 12 hod. k dispozici na hřbitově, v Duchcově zase odpoledne (14.30 – 15.30) na náměstí  Republiky.

Další místa nejen v našem okrese naleznete na adrese www.betlemskesvetlo.cz

Pro Betlémské světlo je vhodné si s sebou vzít lucerničku, lampičku či hřbitovní svíci, se kterou bezpečně zvládnete světlo z Betléma donést až domů. S ohledem na stávající situaci prosíme o trpělivost a dodržování odstupů.

Gábina Šťastná