Betlémské světlo na Teplicku

Jako každý rok, přivezli i letos skauti do České republiky vánoční plamínek Betlémského světla. Od soboty 21. prosince pak bude plamínek Betlémského světla putovat po celé republice. Motto letošního ročníku Betlémského světla zní: „Nikdy nepodceňuj maličké; může tě to překvapit – z nepatrného počátku vzejde veliká věc.“

Novodobá Vánoční tradice vznikla v roce 1986 v Rakousku jako charitativní akce pro radost postiženým dětem. Do Betléma, místa narození Ježíše Krista, je pro Betlémské světlo každý rok vyslán chlapec nebo děvče (říká se jim Dítě Betlémského světla), kteří vykonali něco dobrého. Odtud se světlo lásky a pokoje potom šíří do celého světa.

Do Teplic Betlémské světlo tento rok přijede v sobotu 21. prosince po jedné hodině vlakem R608 Karlex z Ústí do Karlových Varů. Budeme ho pro Teplice a okolí střežit až do Štědrého dne, kdy si pro něj můžete přijít na již tradiční místa do Teplic a do Krupky:

Teplice

Skautské klubovny v Jiráskově ulici 9:00 – 12:00 hod.

Kostel sv. Alžběty v Šanově 9:30 – 10:00 hod.

Kostel sv. Jana Křtitele na Zámeckém náměstí 10:00 – 11:30 hod.

Beuronská kaple Gymnázia Teplice 10:00 – 12:00 hod.

(vchod z Alejní ulice vedle parkoviště Billa, naproti květinářství)

Krupka

Skautská klubovna u Masarykovy školy 10:00 – 12:00 hod.

Městský hřbitov 10:00 – 12:00 hod.

Pokud si přejete, abychom Vás na Štědrý den dopoledne s Betlémským světlem navštívili, protože si jej nemůžete dojít vyzvednout, kontaktujte nás předem na tel.č. 775 067 774 či email: gabina.stastna@gmail.com. Další informace k Betlémskému světlu naleznete na adrese www.betlemskesvetlo.cz.

Věřím, že i o letošních Vánocích přispěje Betlémské světlo k vykouzlení té pravé sváteční atmosféry a rodinné pohody a jménem teplických skautů Vám přeji radostné a veselé prožití svátků vánočních.

Za teplické skauty Gabriela Šťastná