Férová výprava vlčat 12.-14.5.

Naší květnovou výpravu pojmeme tentokrát trochu netradičně. V sobotu 13.5. je Světový den pro fair trade. Co to pro nás bude znamenat? Zjistíme, co to vlastně fair trade je, zkusíme se vžít do role malých zemědělců z různých koutů světa  a celou výpravu budeme vařit z místních nebo fair trade potravin. Čaj si uvaříme z toho, co najdeme v lese a večer si na ohni opečeme… nechte se překvapit. Celý víkend budeme trávit v Prackovicích nad Labem a okolí, kde budeme spát ve stanech (v případě špatného počasí nám otevřou místní školu).

Sraz: v pátek 12.5. v 17:15 na vlakovém nádraží v Teplicích

Konec: v neděli 14.5. ve 14:20 na vlakovém nádraží v Teplicích

Budete potřebovat: 350 Kč na dopravu a společné jídlo (začínáme snídaní), páteční večeři, skautské třičko / kroj + šátek (kdo má a podepsané, prosím), alespoň 1,5 l lahev na pití (podepsanou), pláštěnku, oblečení na pohyb a spaní venku po celý víkend, pokrývku hlavy, pevné boty, spacák, karimatku, baterku / čelovku, hrníček, ešus + lžíci, nožík, kartáček a pastu, stezku, zápisník a tužku (celý penál není potřeba).

Všechno sbalte, prosím, do jednoho batohu a zvažte, co je sebou opravdu potřeba – malé batůžky jen překáží, přezůvky jsou zbytečná zátěž. Každý si své věci ponese sám. Jakoukoliv elektroniku není třeba brát – mobilní telefony mají vedoucí a na hry nebude nejen příležitost, ale není to ani na akcích žádoucí.

V případě, že někomu dlužíme nášivku, stupeň stezky nebo šátek, prosíme o nahlášení Verče předem , abychom to na výpravě mohli napravit.

Přihlašujte (nebo omlouvejte) se ZDE do neděle 7.5.