Fotografie z Horalského Svojsíkova závodu

Tak jsme si uspořádali Svojsíkáč.

Svojsíkův závod je každodvouroční klání skautských družin v nejrůznějších disciplínách, které mají ověřit jejich schopnost probít se životem. Existují tři kola – základní, krajské a celostátní. Protože nám přišlo škoda, že bychom neměli zástupce na krajském kole a ostatní nás s pořadatelstvím základního kola vypekli, nezbylo než si ho uspořádem v Horalském kruhu.

Skauti si během našeho kola Svojsíkova závodu vyzkoušeli jak si uvařit večeři, přespat pod širákem, navigovat se podle zeměpisných souřadnic, řešit logické úlohy, poznat přírodu, sestavit funkční PC, záchránit zraněné v rámci zdravovědného stanoviště nebo si ověřili své znalosti skautské historie. Zúčastnili se čtyři družiny z řad Horalů, jedna z nich bohužel v kategorii nesoutěžní – nepřišlo dost jejích členů.

A teď už výsledky:
1. Umírněná skupina jih – 280 bodů
2. Radikální skupina sever – 242 bodů
3. Želvítka – 180 bodů (nesoutěžní družina)
4. Drsný mouky – 141 bodů

Do krajského kola tedy postupují Prokop, Ivan, Hynek, Tadeáš a Jindra. Gratulujeme! Snad budou důstojnou konkurencí ostatním družinám Ústeckého kraje.

Na fotografie z výpravy a závodu se můžete podívat zde.