Kronika z dívčích podzimek v Litoměřicích

Skautky se Světluškami se letos na podzimky vypravily do Litoměřic na prosbu zdejšího velitelství, zda by nepomohly při pronásledování prof. Želvičky, který se tu objevil. Jak to nakonec všechno bylo…?

Ve středu večer při promítání filmů o Detektivu Šmoulovi a jeho boji proti prof. Želvičkovi se do našeho systému naboural tento záškodník sám a řekl nám, že vypustil z blízkého vězení několik nebezpečných zločinců. A naším úkolem bylo je všechny chytit a znovu předat zákonu.

Ve čtvrtek jsme podle instrukcí detektiva a poté po stopách jednoho z uprchlých vězňů došly až na Radobýl, kde se nám s nasazením všech sil podařilo zlosyna dopadnout.        V pátek proběhl výlet do Terezína, kde jsme se podívaly do Malé pevnosti, navštívily několik muzeí i shlédly dva filmy v historickém kině.

A nakonec v sobotu jsme dostaly zprávu, že zbývající vězni se chystají vykrást litoměřickou banku. Zabránit se jim v tom dalo tak, že světlušky se skautkami v týmech, do kterých byly rozdělené od začátku prázdnin, musely sehnat po městě části kódu od trezoru dříve než zločinci. To se povedlo, ale při předávání kódu do rukou velitelství se přihnali vězni a pokusili se unést nejmladší členy skupinek. To se jim ovšem nepovedlo ani zdaleka, protože byli ihned členy týmů spacifikováni a odvedeni na velitelství. a všechny nás potom za odměnu za dopadení čekala velkolepá večeře v podobě pizzy.

V neděli jsme uklidily základnu a jely domů. Doufáme, že máte všichni spoustu skvělých zážitků a těšíte se na příště!