Květnová výprava vlčat

V termínu 12. – 14. 5. 2023 se vlčata, jak jsme slíbili, opět vydají do Selského dvora Braňany (https://selskydvurbranany.cz/). Zde budeme celý víkend ubytovaní a budeme mít na starosti každodenní péči o místní zvířátka – poníky, oslíky, kozy, ovce, králíky, prasátka a další. V sobotu dojde také na výlet do pískovny a směrem k jezeru Most a nebude chybět poradní skála, společné zpívání s kytarou u ohně ani opékání buřtů. Jako přídavek se můžou kluci těšit na seznámení s naším nejnovějším přírůstkem – kobylkou, která se zde narodila 30. 4. 2023.

Sraz: v pátek 12. 5. 2023 v 16:45 na vlakovém nádraží v Teplicích

Konec: v neděli 14. 5. 2023 v 15:00 na vlakovém nádraží v Teplicích

Účastnický poplatek: 250 Kč (vybíráme v hotovosti na nádraží)

Prosíme o přihlašování / omlouvání standardně prostřednictvím formuláře ZDE nejpozději do středy 10. 5. 2023 do 22:00,

Seznam vybavení: páteční večeře, karimatka, spacák, věci na spaní, funkční pláštěnka/nepromokavá bunda, podepsaná láhev na pití (1-1,5 litru), zápisník, tužka, stezka (kdo má), kartáček na zuby s pastou, kapesníky, mýdlo, ručník, oblečení na celý víkend, ešus, lžíce, hrneček, kapesné max 100,- Kč (bude možnost zakoupení drobného občerstvení přímo v areálu statku), malý batůžek na sobotní výlet. Ze skautských věcí by (kdo má) neměl chybět kroj, tričko ani šátek. Na nohy nepromokavé boty (kolem statku je hodně blátivo), do batohu navíc kecky na přezutí a pohyb po penzionu, přeběhy do restaurace a hry v budovách. Na práci doporučujeme také nějaké starší / pracovní rukavice.

Vše zabalte, prosím, do jednoho batohu (tip: malý batůžek naplňte věcmi a dejte jej do krosny (zabere tak méně místa než složený), aby ho vlče uneslo, protože nás čeká cesta vlakem a autobusem a kousek pěšky.

Jakoukoliv elektroniku není třeba brát – mobilní telefony mají vedoucí a na hry na nich nebude nejen příležitost, ale není to ani na akcích žádoucí.