Na Doubravce je uklizeno!

Uklidili jsme…

V sobotu 8.dubna zaskočil světlušky pomocník boha ze světa Shizen, který je prosil o pomoc. Zjistily, že mu pomůžou tak, že zbaví Doubravku odpadu, který ji pokrývá. Neváhaly ani chvilku, popadly pytle a rukavice a daly se do uklízení. Bavily se nad tím, kolik podivných věcí se všude kolem válelo a měly dobrý pocit z dobrého skutku. Také opékaly buřty a hrály mnoho her.  Celou akci zakončily odesláním obyvatel a boha do jejich zachráněného světa a společným focením.

 Světlušky vědí, že nesmějí polevit – ve vesmíru je ještě mnoho světů, které potřebují pomoc!

A teď ještě verze pro ty, kteří netuší nic o celoroční etapové hře světlušek:

Spolu se skautkami se světlušky zapojily do celostátní dobrovolnické akce Ukliďme Česko, kterou na Doubravce pořádal teplický Dům dětí a mládeže. Na Doubravce bylo k vidění přes sto dobrovolníků, kteří zvládli naložit plnou dodávku odpadků. Nutno podotknout, že organizace byla výborná, pro všechny bylo dost pytlů, rukavic i buřtů, počasí bylo dobře objednáno, a tak jsme si akci všichni parádně užili!

…a máme radost!