Od října otevíráme kroužek Chanbary

Zveme vás na první chanbara trénink, který se uskuteční na ZŠ Kopernikova v Teplicích ve čtvrtek 4.10.2018 od 17:30 do 19:00.

Další tréninky pak budou probíhat každý čvtrtek ve stejný čas. Nováčci všech věkových kategorií z řad skautů jsou vítáni do naplnění kapacity.

Sraz: ZŠ Koperníkova 2592 Teplice (vchod C)
Vybavení: lahev s pitím, obuv a oblečení do tělocvičny.

A co je chanbara?

Chanbara je mladé sportovní odvětví vycházející z tradice japonského šermu. Jeho jedinečnost spočívá v jednoduchosti pravidel. V zápase proti sobě stojí dva soupeři vyzbrojeni obvykle stejnými zbraněmi, jejichž jediným úkolem je zasáhnout svého protivníka rychleji, než protivník zasáhne je. K boji se používají vzduchem měkčené zbraně, u kterých nehrozí zranění a zásah jimi nebolí.

Vlastní tréninkové meče (co vlčata dostávala na táboře 2017) jsou vítány, ale ne podmínkou. :)

V případě dotazů nás kontaktujte na chanbara@skaut.cz

Těšíme se na Vás

Martin Parůžek a Verča Holzknechtová