Lehkoatletické závody

V pátek 7.10.2011 jsme se s několika odvážnými členy našeho oddílu sešli v 17 hodin v klubovně. Ubytovali jsme se, částečně vybalili a v 18:00 jsme vyrazili do plavecké haly. Po hodině plavání, vyvádění v bazénu a ježdění na tobogánu nastal čas se vrátit do klubovny a navečeřet se. Teprve potom začala pravá oddílová schůzka. Členové, kteří měli kroj, si ho oblékli a vydali jsme se k naší „poradní skále“. Tam nám Vejva vyprávěl o lipových lístečkách, které dostáváme za každý rok kdy jsme skauty, o odborkách, které si někteří členové vysloužili tím, že splnili všechny jejich podmínky a na konec i o Stezkách vlčat. Na závěr předal pár lipových lístečků, jednu odborku Zdravotníka a jednu nášivku za splnění 1. stupně Stezky vlčat. Po návratu do klubovny a po všech přípravách na spaní jsme poslouchali audionahrávku Malý princ, která nás do jednoho uspala. V sobotu ráno jsme vstali v 6:45 a o hodinu později jsme už vyrazili ke škole Buzulucká, kde se konaly již 16. lehkoatletické závody- Memoriál br. Lapáčka. Po slavnostním zahájení následovalo chození po stanovištích ve skupinkách podle věku a pohlaví. Na některých stanovištích byli k zahlédnutí i rodiče některých našich dětí a my jim tímto děkujeme za pomoc při organizaci. Starší i mladší vlčata závodila v běhu na 50 a 300 metrů, skoku do dálky i do výšky a v hodu míčkem. Výsledky najdete na internetové adrese http://www.tepatlet.premyslaorace.cz/. Všichni závodníci bojovali statečně a ukázali nám své skryté síly. Počasí bylo sice chladné, ale nezkazilo to celkovou dobrou náladu mezi závodníky, zvláště když jsme se mohli schovat do dvou vytopených tělocvičen. Než se daly dohromady jednotlivé výsledky dohromady, mohli vlčata a světlušky vyzkoušet některé z úkolů do odborky Atlet a zjistit na čem ještě musí zapracovat aby ji získali. Poté následovalo vyhlášení a předávání cen pro vítěze i poražené. Z našich starších vlčat se na stupních vítězů objevili Dominik Drobný, Šimon Srostlík a Vojta Tarant, z mladších vlčat Mikuláš Sirko a Honza Martínek. Po vyhlášení jsme se vrátili zpět do klubovny, kde na nás už čekali rodiče.

-VERČA-