Ohlédnutí za Velikonocemi Horalů a Chaosu

???????????????????????????????

Na Velikonoce jsme vyrazili (jak už je dlouholetým zvykem) opět s dívčím oddílem do vesnice na chatu Maruška do vesnice  Mařenice nedaleko Jablonného v Podještědí.  První věc, která nás po příjezdu zaujala bylo množství sněhu, které je pro tuto roční dobu vcelku neobvyklé. Chata byla ale naštěstí, co se týká topení, velmi dobře vybavena a tak nikomu nebyla zima. Také neustávající přívaly mokrých bot bylo kde sušit. Celými velikonocemi nás provázel příběh anglického matematika a pokořitele německého šifrovacího stroje ENIGMA, Alana Turinga. Díky němu jsme si zlepšili své znalosti šifer a dozvěděli se spoustu zajímavostí o jeho životě a díle. Jinak probíhaly Velikonoce jako obvykle, mimo násilných křesťansko-pohanských tradic jsme si užili například výlet, jehož cílem byla ledová jeskyně nebo aktivity zaměřené na přípravu k blížícímu se Svojsíkovu závodu.. Zvláštní na této akci byl bodovací systém, vyjmečně soutěžil každý sám za sebe (i když se na konci všichni spojili a společnými silami prolomili ENIGMU, čímž zachránili chatu Marušku před bombovým náletem).  Na zpáteční cestě se k nám ve vlaku připojil oddíl vlčat, se kterým jsme pak dojeli zpět do Teplic.

– Jony

Všechny fotografiePřehled odkazů

Napsat komentář