Okresní kolo Svojsíkova závodu

Letošní Svojsíkův závod pořádalo ústecké středisko Šíp Neštěmice na Střížovickém vrchu v těsném okolí Ústí nad Labem. V článku najdete spolu s krátkou kronikou i výběr fotek z této akce a soutěžní videa.

Z našeho střediska se závodu účastnilo šest družin, čtyři chlapecké a dvě dívčí, avšak do krajského kola postoupila jen nejstarší družina kluků Mamuti. Dívčí družina Medúzy se umístila druhá, o pouhých pět bodů za vítěznou družinou.

Družiny změřily své síly již před závodem, kdy měly za úkol natočit video o svém městě a nacvičit představovací scénku. Na samotném závodě je pak čekala čtyřkilometrová trasa s šesti stanovišti, na kterých se družiny musely vypořádat například s krizovými situacemi, ošetřováním zraněných, pomocí cizincům, kteří mluvili jen anglicky nebo prací s elektronikou podle návodu.

Přes nevelké úspěchy si většina z nás závod užila, dokonce se na pár hodin ukázalo slunce, takže jsme tam ani nezmrzli, a s sebou domů jsme si odvezli samé cenné známosti a zkušenosti. Přejeme hodně štěstí Mamutům v krajském kole!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Soutěžní videa našich družin na téma Místo, odkud pocházíte:

Medúzy:

Vážky:

Mamuti:

https://www.youtube.com/watch?v=1vW4qz2H5Oo

Multipla:

https://www.youtube.com/watch?v=ngiv2LbriYM