Philleas Fogg pátrá po tajemných strašidlech aneb vlčácká Praha plná strašidel

O víkendu 11.1.-12.1.2020 se uskuteční další výprava našeho oddílu 23. smečky vlčat, na které se s Philleasem Foggem podíváme do Prahy na akci Praha plná strašidel a navštívíme také opětovně otevřené Národní muzeum. Naše vlčata si kromě návštěvy jedné z našich národních památek a vychutnání zimní atmosféry Prahy také vyzkouší své schopnosti v oblasti šifer, plánování trasy a chůzi podle mapy.

Sraz: v sobotu 11.1.2020 v 8:00 v klubovně

Konec: v neděli 12.1.2020 v 11:00 v klubovně

Cena: 500,- Kč (vybíráme v hotovosti ráno u klubovny)

Věci rozdělte, prosím, do dvou zavazadel. Jedno s věcmi do klubovny a na přespání necháme ráno v klubovně, malý batůžek sbalený na celý den v Praze si vezmeme sebou. Batůžek je třeba dostatečně velký, aby se tam vlčeti vešlo i společné jídlo, které v klubovně dostane.

Malý batůžek do Prahy – vybavení na jednodenní výlet, tj. čelovka (nebo jiná baterka), rybička nebo jiný nožík, funkční pláštěnka, stezka, zápisník (případně pevné desky, šifry se luští „na koleni“), tužka, kapesníky, podepsanou láhev na pití (ideálně 1-1,5 l, doporučujeme termosku na teplý čaj), čepice, boty na celodenní výlet, teplé oblečení na ven, drobné kapesné (stačí 100,-). Vlčeti na sebe dejte také skautské tričko nebo kroj a šátek.

Do tašky, kterou necháme v klubovně: kartáček na zuby s pastou, spacák, karimatka, věci na spaní, přezůvky, hrneček, ešus, lžíce, oblečení do klubovny.  

Jakoukoliv elektroniku není třeba ani tentokrát brát, pro případný kontakt budou k dispozici vedoucí. 

Vzhledem k typu akce se nebráníme účasti rodičů na části soutěže Prahy plné strašidel (tj. na sobotní část výpravy), protože díky většímu počtu dospělých bude možné utvořit menší skupinky dětí na luštění šifer a následné hledání samotných strašidel. Z vlastních zkušeností účast na akci sami doporučujeme, protože luštění šifer i procházka “noční Prahou” při hledání strašidel je i pro dospělé zážitkem. V případě Vašeho zájmu kontaktujte Verču, abychom si domluvili další podrobnosti. 

Nejstarší a nejzkušenější členové našeho oddílu si mohou (ale nemusí) zkusit závodit v závodu skautských hlídek. Závodní hlídka se skládá ze 3 členů (bez dospělého doprovodu), závodit mohou pouze se svolením rodičů a platí zde výjimka na elektroniku na akci – ti, kdo závodí sami potřebují ke všemu vybavení navíc nabitý mobilní telefon. O přesném složení těchto hlídek se domluvíme na schůzce v týdnu před výpravou.

O potvrzení/omluvení účasti Vašeho vlčete nás informujte do neděle  5.1.2020 ve formuláři ZDE.