Podzimní prázdniny skautů a skautek 2014

Letošní podzimky v České Lípě strávili Horalové a Ála Chaos  ve jménu příprav na Svojsíkův závod.

Noční cesta po družinách z Úštěku na hrad Helfenburk, kde se přespalo pod plachtami a další den pochod na základnu do České Lípy. Tam jsme po celý zbytek prázdnin bydleli v klubovně skautského střediska Řetěz.  Celý program byl zaměřený na to, aby byly družiny (tentokrát rozdělené podle věku a pohlaví, starší skautky se nazvaly Dejá vu, mladší skautky Kyselé papučky, starší skauti Rododendroni a mladší skauti Mamuti) dobře připravené na nadcházející Svojsíkův závod v roce 2015. Družiny plnily nejrůznější úkoly; od vytvoření vlastního fotokomiksu nebo filmu po vaření oběda na ohni nebo plánování výpravy. Zažili jsme hodinu, která vlastně neexistovala (procházka od 2 do 2 hodin ráno), viděli kamennou husu, jedli smrtící pomazánku a gulášovku, hráli Palermo s mlékařem a prošli jsme Peklem. Bylo to skvělé… Doufejme, že vítězství na SZ bude naše.

Kompletní fotky z Martinova foťáku: ZDE

Všechny fotky z foťáku Kory (Cesta do ČL a fotokomiks Dejá vu) : ZDE

Rododendronský film: ZDE

Fotokomixy ostatních družin: ZDE

Napsat komentář