Podzimní prázdniny vlčat a světlušek

Na podzimní prázdniny vyrazili 24. roj světlušek Střelka a 23. smečka vlčat společně do Liberce.

Ubytováni jsme byli celou dobu v klubovně přístavu vodních skautů Maják, kde jsme ve středu po příjezdu stihli poznat vzájemně všechny členy jednotlivých oddílů. Čtvrteční den jsme strávili za krásného počasí výpravou přes lesy na dominantu Libereckého kraje – Ještěd, ze kterého se nám otevřely nádherné daleké výhledy. Páteční deštivý den jsme naopak strávili celý poznáváním vědy a techniky v IQlandii, kde si mohli světlušky i vlčata nejen zkoušet interaktivní exponáty spojené s vědou a technikou, ale také mohli poznat v současné době již překonané vynálezy, které ve své době také patřily k technikým novinkám. Sobotní den jsme se vydali do botanické zahrady a na večerní prohlídku osvíceného Liberce. Na neděli nám zbyl pouze úklid klubovny a – i přes nepříznivé počasí – bezpečný návrat do Teplic.

Cesta vzhůru

Cíl na dohled

Společně na Ještědu

Světlušky

Jedeme do IQlandie

Vichřice se blíží

Bublina

Rosničky

Vodní svět

Poznáváme kytky

Botanická Liberec

Radnice v Liberci