Praha plná strašidel očima světlušek

I my jsme se v sobotu 9. 1. 2016 vydaly do Prahy za strašidly. Náš úkol zde byl však nelehký: musely jsme všechna strašidla zachránit před profesorem Želvičkou! Jenže, jak? Na tuto otázku se nám dostalo odpovědi hned po příchodu do klubovny pražských skautek, kde na nás čekal od strašidel dopis, že máme být nejpozději v 15:30 u Tyršova domu, kde dostaneme zašifrováno, kde strašidla nalézt. Bylo nám však také vysvětleno, že nestačí strašidla jen nalézt, ale že jim také musíme popřát něco pěkného, jelikož jenom síla našeho dobra dokáže strašidla před Želvičkou ochránit. Také jsme dostaly za úkol, ještě před samotnou akcí, projít okolí Petřína, podívat se zda se zde Želvička neukrývá, a na 5 místech nechat sepsané dobré a špatné vlastnosti 2 z nás (na každém místě jiné z nás). Stopa po nás totiž měla Želvičku zastrašit a odlákat jeho pozornost od strašidel. Rozhodly jsme se tedy, že se naobědváme, protrénujeme si pár šifer a vydáme se na cestu.

Cesta se nám naštěstí vydařila: prošly jsme okolí Petřína a hlavně jsme zachránily skoro všechna strašidla, takže jsme se s klidným svědomím mohly vydat do klubovny. Tam nám později večer (těsně předtím než jsme se pustily do předčítání pohádky o strašidlech) zavolala Nevěstka Stázka, která nám moc děkovala, že jsme byly tak šikovné a strašidla jsme zachránily. Za odměnu nám pak na neděli zařídila návštěvu muzea (nejen) středověké Prahy, kde jsme si dokonce samy mohly zkusit, jak by se nám ve středověku žilo.

Jak se nám vše vydařilo a jak se nám víkend líbil, si můžete prohlédnout na níže přiložených fotografiích.

DSCF7393

Čtení vzkazu od strašidel a oběd.

DSCF7413

Z kopce cestoval každý po svém ..

DSCF7412

Jedna společná z výletu okolo Petřína.

DSCF7426

A to už luštíme, kde strašidla nalézt.

DSCF7430

Vodník byl první strašidlo, které se nám podařilo najít.

DSCF7449

Žebrající strašidlo.

DSCF7475

A další strašidlo..

DSCF7478

Cecilka, Lenička a další strašidlo.

DSCF7481

Zasloužená svačina po záchraně strašidel.

DSCF7486

Bambi v muzeu.

DSCF7500

A znovu v muzeu.

DSCF7505

Takhle vařily Lenička s Domčou.

DSCF7510

Hra se středověkými loutkami.

DSCF7512

Hra s loutkami v podání Anička a Sherry.

DSCF7523

I Cecilka si své místo našla: v truhle, prý aby jako marod nikoho nenakazila.

DSCF7524

A takhle vařila Žofka.

DSCF7535

Zasloužená svačina..

DSCF7543

No a takhle to vypadá, když světlušky cestují vlakem … Poznávací znamení: jídlo a spousta věcí (a zábavy ;) ).