Předposlední únorový víkend v podání Myšek

Tento pátek a sobotu se konala družinová výprava Myšek. Byla to doopravdy náročná a pestrá družinovka. V pátek odpoledne jsme se musely dle mapy vydat hledat zprávu, ve které bylo ukryto, co musíme zvládnout během pátečního večera a také během soboty. Díky šikovnosti všech zúčastněných světlušek jsme zjistily, že nás čeká večer v teplické Dobré čajovně, kde si musíme vymyslet harmonogram následujícího dne (o kterém jsme dozvěděly jen to, že nás v něm čeká procházka po vrcholcích Teplic a okolí, čili že se musíme stavit na Doubravce, Letné, Nové vsi a Komáří vížce), vymyslet si trasu, kterou půjdeme, a zakreslit ji do mapy, dále jsme musely vymyslet jídelníček, najít si spoj na Komáří vížku a zpět, a to vše poté poslat Šnečce na e-mail. No a aby toho nebylo málo, dle vymyšleného jídelníčku jsme musely nakoupit potřebné potraviny a předem odhadnout jejich cenu. Měly jsme tedy plné ruce práce, ale zvládly jsme to bravurně a dokonce jsme se stihly pobavit například „zázvorovou výzvou“.

V sobotu nás tedy čekala samotná realizace našich plánů, které občas doplňoval program připravený Mátou a Šnečkou. Vyrazit jsme musely již po sedmé hodině ranní a pouze o čaji dojít na Doubravku, kde nás teprve čekala snídaně a klidná chvilka u vycházejícího sluníčka, které jsme využily pro popovídání si s dobrou kamarádkou. Poté jsme se vydaly na Letnou, kde byla vyhlášena hra na odreagování. Zde jsme však zjistily, že dle harmonogramu máme menší zpoždění, a tak nestíháme dojít až na Novou ves, a tak jsme si stanovily náhradní, bližší cíl- hřiště Na Valech, kde jsme prokázaly svou obratnost a občas až vyděsily naše vedení. Nakonec nám již tedy zbývalo jen dojít na autobus, který nás vyvezl na Komáří vížku. Tam jsme se zahřály hrou, daly si oběd, užily si sněhovou bitvu a vůbec samotný sníh a vydaly se zpátky do klubovny. A protože jsme holky šikovné, tak v klubovně jsme si samy uvařily náš oblíbený Šnečkus a u jeho konzumace jsme si  asi hodinku a půl povídaly o našich kamarádech, o škole a prostě o tom, co je pro nás dnes důležité. Pak nás čekalo již jen zakončení akce a domů jsme odcházely s velkou pochvalou od našeho vedení, jelikož jsme celý víkend zvládly na jedničku s hvězdičkou a ani jsme moc nezlobily :).

Pro ilustraci si můžete prohlédnout pár fotek již tady, všechny fotografie pak můžete stáhnout zde (heslo: mysky).

Začínáme!

Začínáme!

Čajovna a spoustaaaa práce

Čajovna a spoustaaaa práce

Ranní výstup na Doubravku- vrcholová fotografie

Ranní výstup na Doubravku- vrcholová fotografie

Jednou se dostaneme i do cirkusu..

Jednou se dostaneme i do cirkusu..

Oběěěd (na sedačkách z batůžků)

Oběěěd (na sedačkách z batůžků)

Sněhové foto

Sněhové foto

Příprava večeře

Příprava večeře