Report ze závěrečné výpravy světlušek

Ve dnech 9. – 10. června jsme se vydaly na závěrečnou výpravu do Úštěka.

První noc jsme spaly v kempu, kde nás zastihl deštík, a tak jsme spaly ve stanu. Druhý den ráno jsme si daly rozcvičku v jezeře Chmelař, posilnily se snídaní a vydaly se na cestu, směr hrádek Helfenburg. Cestou jsme se ještě zastavily v mučírně, kde jsme si vyzkoušely všechny možné mučící nástroje z dob středověku a každá jsme si vyrazily pamětní minci na památku. 

Cesta na hrádek byla sice do kopce, ale stálo to za to, potkaly jsme družinu vlčat z Újezdu nad Lesy, večer jsme strávily u ohně a noc jsme strávily pod oblohou plnou hvězd, přímo na nádvoří hrádku. A ještě musíme říct, že nás oba večery navštívili bohové a jako odměnu za naši celoroční snahu nás nechali si vytvořit vlastní svět, ve kterém jsme si každá vytvořila i vlastní město a od bohů jsme pak dostaly základní kámen našeho nově založeného světa v podobě slz velké bohyně. Další ráno už nás čekala jen cesta domů,

Už teď se těšíme na tábor a další rok plný zážitků a výprav!

Napsat komentář