Říjnová sportovní výprava vlčat

První víkend v říjnu si s Phileasem Foggem protáhneme svá těla sportem, když se zúčastníme již XXII. ročníku Lehkoatletických závodů organizovaných střediskem Doubravka Teplice. Tím ale naše sportování na této výpravě zdaleka neskončí, protože odpoledne, po ukončení závodů, budeme pokračovat na kolech a procvičíme si naše znalosti dopravních předpisů i cyklistické dovednosti.

Nemusíte mít žádný strach, ježdění po silnicích se vyhneme, převážná část našeho ježdění bude po lesoparku, Zámecké zahradě a po cyklostezkách v okolí Doubravky. Spíše než o polykání kilometrů nám půjde o procvičení základních jízdních dovedností a znalostí pravidel silničního provozu z pozice cyklisty i chodce.

Sraz: Sobota 5.10.2019 v 7:45 u brány pro auta na hřiště ZŠ Buzulucká viz obrázek; nenechte se od pořadatelů závodů zlanařit na vchod malou brankou, nejdříve se všichni sejdeme venku, teprve poté půjdeme společně na dějiště závodů.

Konec: Neděle 6.10.2019 v 15:00 v klubovně

Cena: 200,- Kč/osobu (budeme vybírat hotově při předání dětí)

Účast na celé výpravě je podmíněna alespoň základními cyklistickými schopnostmi kluků – aby se dokázali udržet bez pomoci na kole. V případě, že váš kluk na kole absolutně neumí jezdit, může se zúčastnit alespoň atletických závodů a večera ze soboty na neděli ( v tomto případě bychom si logistiku předávání vašeho kluka domluvili osobně), případně je jeho účast možná pouze za účasti zákonného zástupce při “cyklistické části” výpravy (tj. sobotní odpoledne a nedělní dopoledne).

Vybavení: 

Na družinové schůzky během týdne před výpravou do batohu nebo sportovní tašky do klubovny: Spacák, pyžamo, hygienu, malý ručník, ešus, lžíce, hrníček, nůž, čelovka (a náhradní baterie),  náhradní (spodky, tričko, ponožky apod.) a připravené oblečení na neděli (to co nebude mít kluk na sobě v sobotu a bude dle Vašeho zvážení potřebovat v neděli – např. pláštěnku), přezůvky (kdo je nemá u nás v klubovně).

S sebou / na sebe (nebo v malém batůžku) na sobotní sraz:

Kolo, dle zvážení potřebné vybavení na kolo, helmu, svačinu a pití na celý den (společná bude až večeře; pití stačí malá lahev na kole, bude možné si pití kdykoliv doplnit), sportovní oblečení na celý den venku (v případě cyklistických kalhot i klasické), mikinu (bundu), stezku, zápisník, tužku, na sebe boty na ven (do batůžku také boty do tělocvičny), kroj, skautské tričko a šátek

Jakoukoliv elektroniku není třeba brát – mobilní telefony mají vedoucí a na hry na nich nebude nejen příležitost, ale není to ani na akcích žádoucí.

O případné účasti, ale i neúčasti Vašeho vlčete nás prosím informujte ZDE nejpozději do neděle 29.10.2019.