Říjnová výprava vlčat

V neděli 15.9.2023 se Vlčata vypravila do Kamenického Šenova. Cesta byla dlouhá, ale zvládli jsme ji. Dokonce nám pan strojvedoucí v Kamenickém Šenově dovolil nakouknout do kabiny vlaku a vyzkoušet si zatroubit. Poté jsme zamířili rovnou do sklárny. Ve sklárně Preciosa jsme si prohlédli, jak se vyrábí a brousí sklo. Kluci si i zasoutěžili a vyzkoušeli jak se fouká sklo a brousí skleněné mističky. Na konci prohlídky jsme za vysoutěžené perličky dostali náramek ze skleněných korálků. Po prohlídce jsme se naobědvali a vyrazil na krátký průzkum okolí města. Hned z kraje cesty nám začalo pršet a tak jsme se běželi schovat do altánu v lese, kde jsme si zahráli pár her. Když déšť ustal, pokračovali jsme v průzkumu a cestou se vraceli na nádraží. Při čekání na vlak jsme si prohlédli mini nádražní muzeum. Pak už nám jel vlak a po dlouhé cestě nám výprava skončila na nádraží v Teplicích.

Fotky zde.