Rozloučení s Philleasem Foggem, aneb společná Zahajovací výprava vlčat s rojem světlušek.

O víkendu 18.9.-20.9.2020 jsme uskutečnili naší první letošní oddílovou výpravu, při které jsme se nejen rozloučili s velkým cestovatelem Philleasem Foggem, ale hlavně jsme ve svém oddíle přivítali nové členy oddílu, a také jsme možná poprvé v historii našeho oddílu uskutečnili společnou Zahajovací výpravu s 24. oddílem roje světlušek.

Páteční podvečer a večer jsme měli ještě rozdělený. Hlavní cílem pátečního večera našeho oddílu byla Poradní skála, kde jsme přivítali své nové členy a odměnili stávající členy za jejich úsilí v oddíle.

V sobotu ráno jsme se spolu s 24. oddílem rojem světlušek vydali na svojí cestu po lesích a loukách na Teplicku. Při své cestě jsme opět po delší době utužili svojí fyzičku při nošení batohů, uvařili si svá první letošní oddílová jídla, navštívili vyhlídky na Krušné hory a České středohoří, zahráli si spoustu her, uskutečnili dva vyrovnané fotbalové zápasy, podívali se na závody modelů letadel, užili si první letošní oheň i s doprovodem kytary a pozorovali jsme hvězdnou oblohu u obce Suché.

Celá výprava se nesla v duchu loučení s Philleasem Foggem, a stejně jako slavný cestovatel jsme na výpravě stihli vše „přesně na čas“. Ale výprava nebyla povedená jen díky tomuto úspěchu nebo díky programu na výpravě, pohodě mezi jejími účastníky, prosluněných dnech, hvězdné obloze, ale také díky obyvatelům obce Suché, kteří se k nám zachovali vskutku velkoryse a poskytli nám na velkou část naší výpravy útočiště ve své obci, za což jim moc děkujeme.