Skautské podzimky

Skautky a skauti z oddílů Ála Chaos a Horalové strávili podzimní prázdniny v Chomutově.

Prošli jsme Chomutov skrz naskrz, byli jsme ve Vodním světě, v Zooparku i na Jezeří.

Cesta na Jezeří kolem dolu:

Probíhaly také různé netradiční aktivity, například dopoledne strávené poznáváním své vlastní osobnosti a následně snaha o porozumění i s opačným pohlavím. Také natáčení rozhovorů s lidmi na ulici nebo lakros s chomutovskými skauty. (Kteří ho hrají téměř profesionálně)

Lakros:

Celou akcí nás provázeli naše identity, které každý na začátku dostal, a musel se podle ní chovat na večerních zasedáních „krajského zastupitelstva“. Shlédli jsme taky film Ropáci, který nás rozdělil na dva tábory, jeden, který chtěl ropáky zachránit a těžit uhlí, a druhý, který chtěl těžbu za každou cenu zastavit. Ropáky jsme hledali ve městě po jejich stopách i na výletě kolem dolu, avšak nepodařilo se nám je objevit.

Nakonec to ale stejně vyhráli těžaři, protože peníze prostě zmůžou nejvíc.

Ropný tým se svou výhrou, o které si mysleli, že je to atrapa:

Bylo to skvělé a ikdyž Chomutov (alias Chobotov) zpočátku vypadal jako ošklivé město, nakonec se nám tu všem specifickým způsobem zalíbilo a vypadá to, že se sem klidně znovu na nějaké akci podíváme.

Odkaz na mnoho fotek od Martina ZDE.