Velikonoce v podání vlčat a světlušek

V pátek 25. března se na teplickém nádraží sešlo 15 nejstatečnějších vlčat a světlušek a vydalo se strávit velikonoční prázdniny do Mentaurova (nedaleko Litoměřic).

Tento den je, krom cesty do místa ubytování, již čekal nácvik prvních dovedností na Závod vlčat a světlušek. Nejprve měli možnost procvičit si nakolik znají naše rostliny a zvířata, poté se pokoušeli vyhledávat informace a na závěr se snažili prokázat znalost své země, její historie a v neposlední řadě i historie skautingu. Po takto náročném programu následovala zasloužená večeře, pár společných her a oddílové programy, během kterých se vlčata utkala v karetním souboji a světlušky se pro změnu snažily porazit skautky v souboji „skautky versus světlušky“, který se skládal z mnoha rozličných disciplín.

V sobotu jsme se bohužel probudili do deštivého dne, a tak jsme museli malinko posunout náš odchod na celodenní výlet. To ale ničemu nevadilo, jelikož Jirka si pro nás připravil pár aktivit, které procvičily naše šifrovací schopnosti a my tak zdokonalili další dovednosti na ZVaS, jehož cvičná verze nás měla čekat již v neděli. Okolo 11 hod dopolední se počasí naštěstí umoudřilo a my tak mohli konečně vyrazit. Cestou jsme si zahráli pár her, uvařili oběd a vyzkoušeli, jak se dokážeme orientovat, když nám někdo dá do ruky buzolu. Když jsme večer dorazili zpět, čekala nás poslední aktivita dne: lanové překážky, na které jsme se všichni již od příjezdu těšili, a tak byly výborným zakončením dne.

V neděli nás dopoledne čekal, již předem avizovaný, cvičný ZVaS. Nebyl to ovšem závod obyčejný, závodili jsme během něj o části mapy k pokladu, který nedaleko základny schovali piráti. Všechny družiny se v něm moc snažily, avšak vítěznou se mohla stát pouze jedna, a tou se tentokrát stala družina Káňat. Poté již následoval oběd a po něm pletení pomlázek, barvení vajíček a hraní her. Na závěr dne jsme shlédli film Piráti z Karibiku, z kterého jsme dostali pár záludných otázek. Za každou dobře zodpovězenou otázku jsme pak dostali indicii, která nám měla pomoci během hledání pokladu, které bezprostředně následovalo. Díky indíciím se nám také vyvedlo a my si všichni odvezli domů svůj kousek zlata.

Velikonoční pondělí jsme místo budíčkem, zahájili „hodovačkou“, po které následoval úklid a odchod na vlak, který nás dovezl zpět domů k maminkám. Prázdniny jsme si tedy moc užili a již nyní se těšíme na další.

Jak to všechno vypadalo můžete vidět na výběru níže přiložených fotografiích.