Vlčácká Praha plná strašidel 12.-14.1.2018

O víkendu 12.1.-14.1.2018 se uskuteční další výprava našeho oddílu 23. smečky vlčat, jejímž hlavním cílem bude tradiční akce Praha plná strašidel, při které si naše vlčata vyzkouší své schopnosti v oblasti šifer, plánování trasy v mapě a chůzi podle mapy. Na výpravě nebude chybět ani páteční návštěva poradní skály a také např. sobotní návštěva mydlářské dílny vč. výroby vlastního mýdla. Spát budeme obě noci v klubovně v Teplicích.

Sraz: v pátek 12.1.2018 v 19h

Konec: v neděli 14.1.2018 v 11h

Cena: 450,- Kč

Doporučené vybavení na akci:

večeře na pátek (jídlo na zbytek výpravy bude zajištěno), čelovka (nebo jiná baterka), spacák, věci na spaní, rybička nebo jiný nožík, funkční pláštěnka, ideálně skautský kroj a šátek, případně skautské tričko, přezůvky, hrneček, ešus, lžíce, zápisník, tužka, stezka, kartáček na zuby s pastou, malý batůžek na jednodenní výlet, kapesníky, podepsanou láhev na pití (ideálně 1-1,5 l, doporučujeme termosku na teplý čaj), teplé oblečení na ven i oblečení do klubovny (včetně náhradního oblečení), čepice, boty na celodenní výlet po městě, drobné kapesné (stačí 50,- Kč)

Jakoukoliv elektroniku není třeba ani tentokrát brát, pro případný kontakt budou k dispozici vedoucí. Výjimka na mobilní telefon bude vzhledem k akci povolena vlčatům, kteří budou luštit šifry a hledat po Praze strašidla bez doprovodu dospělých. O této skutečnosti budeme rodiče příslušných vlčat včas informovat včetně odsouhlasení jejich samostatného soutěžení.

Vzhledem k typu akce se nebráníme účasti rodičů na části soutěže Prahy plné strašidel, protože díky většímu počtu dospělých bude možné utvořit menší skupinky dětí na luštění šifer a následné hledání samotných strašidel. Z vlastních zkušeností účast na akci doporučujeme, protože luštění šifer i procházka “noční Prahou” při hledání strašidel je i pro dospělé zážitkem. V případě Vašeho zájmu kontaktujte ideálně Jirku nebo Verču, abychom si domluvili další podrobnosti.

Na webu akce strasidla.net je možné se o hře dozvědět víc, prohlédnout si fotky i šifry z minulých ročníků, i tam najdete vysvětlení různých dalších šifer k potrénování. Nás se bude týkat kategorie V (veřejnost, neboli naši mladší s dospělým doprovodem) a naši nejstarší se budou účastnit závodu kategorie A (rok narození 2007 a mladší) a B (2006 a starší).

O potvrzení/omluvení účasti Vašeho vlčete prosíme do pátku 5.1.2018 v připraveném formuláři ZDE