Vlčácká Praha plná strašidel

Golem na Praze plné strašidel

O víkendu 12.1.-13.1.2019 se uskuteční další výprava našeho oddílu 23. smečky vlčat, jejímž hlavním cílem bude tradiční akce Praha plná strašidel a zemědělské muzeum. Naše vlčata  si vyzkouší své schopnosti v oblasti šifer, plánování trasy v mapě a chůzi podle mapy.

Vzhledem k typu akce se nebráníme účasti rodičů na závod Praha plná strašidel, protože díky většímu počtu dospělých bude možné utvořit menší skupinky dětí na luštění šifer a následné hledání samotných strašidel. Z vlastních zkušeností účast na akci sami doporučujeme, protože luštění šifer i procházka “noční Prahou” při hledání strašidel je i pro dospělé zážitkem. V případě Vašeho zájmu se zúčastnit a vzít pod svá křídla kromě svého ještě další 2-3 vlčata kontaktujte Verču, abychom si domluvili další podrobnosti.

Sraz: v sobotu 12.1.2019 v 8:00 v klubovně

Konec: v neděli 13.1.2019 v 11:00

Cena: 400,- Kč (vybíráme v hotovosti ráno u klubovny)

Vybavení na akci:

Věci rozdělte, prosím, do dvou zavazadel. Jedno s věcmi do klubovny a na přespání necháme ráno v klubovně, malý batůžek sbalený na celý den v Praze si vezmeme sebou. Batůžek je třeba dostatečně velký, aby se tam vlčeti vešlo i společné jídlo, které v klubovně dostane.

Do Prahy: malý batůžek na jednodenní výlet, čelovka (nebo jiná baterka), rybička nebo jiný nožík, funkční pláštěnka, , zápisník (pevné desky, psát se bude na koleni), tužka, kapesníky, podepsanou láhev na pití (ideálně 1-1,5 l, doporučujeme termosku na teplý čaj), čepice, boty na celodenní výlet, teplé oblečení na ven, drobné kapesné (stačí 100,-)

Do klubovny: kartáček na zuby s pastou, spacák, věci na spaní, ideálně skautský kroj a šátek, případně skautské tričko, přezůvky, hrneček, ešus, lžíce, stezka,  oblečení do klubovny (včetně náhradního oblečení),

Jakoukoliv elektroniku není třeba ani tentokrát brát, pro případný kontakt budou k dispozici vedoucí.

Nejstarší a nejzkušenejší členové našeho oddílu si mohou (ale nemusí) zkusit závodit v závodu skautských hlídek. Závodní družina se skládá ze 3 členů (bez dospělého doprovodu), závodit mohou pouze se svolením rodičů a platí zde výjimka na elektroniku na akci – ti, kdo závodí sami potřebují ke všemu vybavení navíc nabitý mobilní telefon. O složení těchto skupinek se domluvíme na schůzce v týdnu před výpravou podle toho, kolik takových odvážlivců máme.

O potvrzení/omluvení účasti Vašeho vlčete prosíme do neděle  6.1.2019 ve formuláři ZDE.

Více informací k samotnému závodu včetně cvičných šifer najdete na webu www.strasidla.net.