Vlčácká voda 2019

I letos se s naším 23. oddílem vlčat vydáme opět na vodu, tentokrát již koncem května/začátkem června, abychom dokončili naše splouvání řeky Ohře. Letos nás tak čeká poslední úsek Karlovy Vary – Kadaň v délce cca 50 km. Vzhledem k většímu množství kilometrů je akce tentokrát spíše pro zkušenější vodáky, nicméně máme od místních ověřeno, že daná porce kilometrů se dá během dvou dní bez problémů zvládnout (denně nás čeká cca 5-6 hodin jízdy + přestávky na občerstvení :-) ).

Stejně jako v předchozích letech je z bezpečnostních důvodů akce pořádaná pouze pro rodiny (vodní turistika má natolik specifická rizika, že si netroufáme převzít zodpovědnost, která bude za děti ležet tentokrát přímo na rodičích), tj. nemůžeme s sebou vzít pouze vaše kluky jako jednotlivce bez dospělého doprovodu.

Lodě včetně dalšího vybavení je nutné, aby si jednotlivé rodiny vyřešily individuálně. Z minulých let máme dobré zkušenosti s půjčovnou lodí Dronte. Více informací k této půjčovně najdete na  www.dronte.cz a objednávkový formulář najdete na tomto odkazu: https://www.dronte.cz/cs/99-objednavka-lodi-a-vybaveni . Při objednávce je nutné rezervovat set od soboty 1.6.2019 do neděle 2.6.2019. Při objednávce dejte ideálně do poznámky heslo „Vlčata Teplice“ a “výdej v Karlových Varech cca v 10h”, aby v Dronte věděli, které objednané vybavení patří naší skupině. V tuto chvíli máme ověřeno, že lodí a dalšího vodáckého vybavení by mělo být během dubna dostatek. Samozřejmě je možné, že máte loď vlastní nebo máte jiné kontakty na okolní půjčovny (např. Rafting Ohře, Samba, Leština), kterým se nikterak nebráníme.

Také jídlo nebude tentokrát společné a necháme plně na vašem uvážení, zda budete preferovat vlastní jídla nebo využijete místních restaurací, kterých by mělo být podél vody dostatek (i tak ale doporučujeme mít s sebou menší množství zásob jako rezervu pro případ, že by některý úsek byl bez možnosti občerstvení).   

I když je akce – jak doufáme kromě společných večerů v kempech i společného splouvání řeky – ve všech ohledech velmi individuální dle vašich preferencí (kromě jiného v možnosti dopravy vlastním autem nebo příjezdem v jiný čas atd.) a vybavení jednotlivých rodin, navrhujeme vám tento společný plán:

Pátek 31.5.2019 – sraz v 16:40 na vlakovém nádraží v Teplicích, odjezd vlakem Teplice 17:06 s přestupem v Ostrově n. Ohří a příjezdem 18:43 do Vojkovic n. Ohří, kde budeme spát obě noci v kempu (poblíž vlakového nádraží).

Sobota 1.6.2019 – nejpozději v 8:50 odchod na vlakové nádraží na vlak v 9:11 do Karlových Varů, v cca 10:00  vyzvednutí objednaných setů, splutí cca 25 km úseku opět do kempu ve Vojkovicích.

Neděle 2.6.2019 – odjezd z kempu v cca 9:00 h, splutí cca 25 km úseku s příjezdem do Kadaně nejpozději do 16:30 a odjezdem vlaku z Kadaně v 17:49 a příjezd do Teplic 18:50 (v krizové variantě jede další vlak o cca dvě hodiny později).

Pro tuto akci doporučujeme toto vybavení: karimatka, spací pytel, baťoh (nebo vodácký pytel), hrníček, nůž, láhev na vodu, pláštěnka, větrovka, kraťasy, skautské tričko a skautský šátek (kdo má ), svetr, na noc pro děti slabší čepici, čepice proti slunci, opalovací krém, ručník, věci na ven (u kterých nebude vadit případné poškození nebo ztráta) včetně jednoho rezervního oblečení, foťák, telefon, igelitové tašky (na zabalení věcí před deštěm i do konve), lékárničku, osobní léky, stan, baterku vč. náhradních baterek, repelent, toaletní papír, pastu a zubní kartáček, případně jídlo a pití + zámek na kolo (použijeme je na alespoň částečné zabezpečení lodí proti krádežím), provázek.
Pokud byste rádi vyrazili s námi, prosíme vyplňte nám tento přihlašovací formulář ZDE ideálně do 30.4.2019, abychom měli rámcovou představu, kdo s námi pojede, mohli jsme doladit případné nejasnosti, nezávazné nahlásit počet naší skupiny v kempu ve Vojkovicích a také jako v minulých letech nabízíme, že cestu objednáme hromadně na vlacích ČD (Teplice-Vojkovice, Vojkovice-Karlovy Vary a Kadaň-Teplice) včetně rezervace míst (zařídili bychom my a cenu jízdenky bychom následně rozpočítali mezi jednotlivé rodiny podle počtu osob nad šest let, děti do šesti let jsou přepravovány v ČD zdarma). A i letos uvítáme převoz věcí v neděli z kempu do cílového místa pokud někdo bude brát auto (pokud ne, v neděli si povezeme věci s sebou na lodích).

Případné dotazy směřujte na Jirku Urbana, tel. 603808408.