Zahajovací výprava skautek

Na letošní zahajovačku jsme vyrazily do Českého středohoří. Šly jsme z Žimu přes Černčice a Milešov na kopec Ostrý a z něj v neděli do Lovosic. V článku najdete fotky a krátký kronikový zápis z akce.

 

Letošní zahajovací výpravou už oddíl Ála Chaos nepovede Lída, nýbrž Kory. Ale docílit toho nebylo jednoduché, protože se naskytl i jiný zájemce o tuto funkci – tajemný Libor z  Pardubic, který má všechny kurzy, brzy se přestěhuje do Krupky a opravdu by chtěl oddíl vést. V průběhu výpravy tedy začal souboj o tuto pozici.

Štěpánka, která byla Liborovou mluvčí, „bojovala“ proti Kory v různých disciplínách, a v každé se ostatní holky mohly přidat na tu stranu, které přály vítězství. Hádaly jsme, který obrázek vystihuje kterou osobu z našeho oddílu, vymýšlely hry, dělaly ohně a hrály scénky, souboj to byl vyrovnaný.

Nakonec ve večerním hlasování ovšem vyhrála Kory, což bylo štěstí, protože byl Libor jen domnělý, ač některé z nás v jeho existenci opravdu věřily až do samého konce.

V neděli brzy ráno na vrchu Ostrém mohla teda Kory při východu slunce slíbit činovnický slib a převzít od Lídy oddíl. (Při této události nás navštívili i důležité osoby, které nepatří do našeho oddílu, ale mnoho je k nám váže – Kuba, Gábina a Martin. Od Martina pochází i některé fotky).

Bylo to skvělé, i přes to, že se nás nesešlo příliš mnoho. A už za čtrnáct dní nás čeká další výprava, tak se těšte!