Zahajovací výprava vlčat 2020 aneb Philleas Fogg se loučí

Třetí víkend v září se snad – pokud to všechny možné epidemiologické nařízení dovolí – opět po delší době setkáme na oddílové Zahajovací výpravě, kdy se rozloučíme s Philleasem Foggem, jehož loňské cestování kolem světa bylo ovlivněno epidemiologickou situací ve světě. Kromě toho mezi sebou na této výpravě přivítáme nové kamarády, kteří se pro následující čtyři roky stanou součástí naší smečky. 

Sraz: Pátek 18.9.2020 v 18:30 v klubovně

Konec: Neděle 20.9.2020 v 16:30 v klubovně

Cena: 300,- Kč/osobu (budeme vybírat hotově v klubovně při předání dětí)

Vybavení: 

Do batohu – rybičku/švýcarák, čelovku (nebo jinou baterku + náhradní baterie), karimatku, spacák, věci na spaní (buďto pyžamo nebo staré tričko + slabou čepici nebo šátek na spaní kvůli chladu přes noc), funkční pláštěnku, podepsanou láhev na pití (minimálně 1,5 litru) + každý 05-1 litrovou láhev čisté vody na vaření, ešus, lžíce, případně hrníček, zápisník, tužku, stezku (kdo má), kartáček na zuby s pastou, kapesníky, malý ručník, roušku, náhradní spodní prádlo, ponožky, tričko a slabou mikinu (náhradní oblečení ideálně zabalte do igelitky), případně kapesné 50,- Kč, starší vlčata mohou vzít i KPZ. Při balení, prosíme, zvažte, co je sebou opravdu potřeba – malé batůžky a zbytečné věci jen překáží a zbytečně zvyšují zátěž batohu (každý si své věci ponese dva dny sám a celkem za víkend půjdeme kolem 20 km – každý den cca 10 km). 

S sebou mimo batoh – páteční večeře (jídlo na zbytek výpravy bude zajištěno), přezůvky (je možné je následně nechat v klubovně), náhradní oblečení +  na sobě oblečení do přírody (u kterého nevadí, že se ušpiní), skautské tričko, skautský šátek, pevné nebo nízké trekové boty (nejlépe nepromokavé a „vyšláplé“), čepice proti slunci. Na páteční poradní skálu klukům dejte klukům také skautský kroj (kdo má), který si pak nechají kluci do konce výpravy v klubovně. 

Jakoukoliv elektroniku není třeba brát – mobilní telefony mají vedoucí a na hry na nich nebude nejen příležitost, ale není to ani na akcích žádoucí. 

U nováčků, kteří se nebudou cítit na celovíkendový pobyt bez rodičů, bude na této akci dovolena účast i jen z pátečního večera do sobotního rána, aby se mohli zúčastnit jejich přivítání v oddíle na páteční poradní skále a získat tak svého Nováčka. Bude-li se nováček účastnit pouze této části, prosíme o příspěvek pouze 50 Kč na snídani, a kluka bude možné vyzvednout v sobotu v 9:00 h ráno. U ostatních členů oddílu počítáme s účastí na celé akci, tj. od pátečního večera do nedělního odpoledne, nicméně i u ostatních členů je v odůvodněných případech (např. souběh výpravy se sportovními aktivitami dětí, zdravotní omezení apod.) možné s Verčou a Jirkou řešit individuální požadavky na částečnou účast.

Současně prosíme vzhledem k epidemiologické situaci o důsledné zvážení zdravotního stavu dítěte před samotnou akcí pro jeho účast na této akci.

O případné účasti, ale i neúčasti Vašeho vlčete nás prosím informujte ZDE nejpozději do pátku 11.9.2019.