Zahajovací výprava vlčat

Kamzící vaří kašiSmečka tradičně zahájila skautský rok vícedenní výpravou, která nás tentokrát přivedla do oblasti Kokořínska. Jak jsme se měli?

Posuďte sami!

Páteční program značně ovlivnila předpověď počasí a tak jsme odjezd odložili na neurčito a volný večer využili k návštěvě výstavy fotografií v Beuronské kapli, které objektivem Martina Šíla přibližují cestování po Africe. Kromě fotografií kluci okoukali, osahali a očuchali vše od sloního bobku po žirafí holení kost a jako vrchol mohli dobrovolně ochutnat domorodou specialitu – sušené červy.

Přes noc se počasí umoudřilo a tak jsme hned ráno vyrazili na nádraží a vlakem dojeli až do Blíževedel, začátku naší cesty, která nás přes zříceninu Hřídelík a poutní místo u Ostrého zavedla až na hrad Helfenburk, který se stal naší „královskou komnatou“.

Kluci zde měli jedinečnou možnost předvést své kulinářské umění při výrobě bramborové kaše s párky, které si přinesla každá družina s sebou. Jedním z cílů výpravy byl totiž rozvoj samostatnosti, a tak se o přípravu svého jídelníčku starali družiny samostatně – od nákupu jídla, po zpracování odpadu.

Vzhledem k slunečnému večeru jsme se rozhodli přespat venku na trávě u hradeb a mohli jsme tak za velmi teplé noci (kolem 15°C) pozorovat hvězdnou oblohu. Ani ranní déšť nám nakonec nezkazil náladu, protože se díky němu leckomu splnil sen spát v hradní věži.

A pak? Pak už jsme jen zabalili, zmokli, došli do Úštěka, uvařili po družinách gulášovou polévku a jeli domu.

kompletní fotografie z výpravy