Zahajovací výprava Žížal

7.10. První výprava oddílu Žížalek v letošním školním roce nás zavedla na procházku po přírodních zajímavostech v okolí klášterního města Osek. Ještě za doprovodu rodičů a sourozenců jsme šli tajemným lesem prastarých buků až do bludiště z křemencových kamenných bloků u Salesiovy výšiny. Zde jsme si dali menší svačinku a vydali se hledat otisky skořápek třetihorních mlžů – velevrubů. Pak jsme pokračovali na další přírodní zajímavost – Krušnohorský zlom, kde si Žížalky s velkým gustem zalezly na zdejší lezecké stěně (Ferdova zahrádka). Také si opekly něco dobrého na ohni. Nově přijaté žížalky, jak velí tradice, obdržely na své první výpravě oranžové šátky. Dostalo se i na nové vedoucí, kteří posílili tým dospěláků. Výprava se vydala dále na průzkum Čertovy jeskyně a dorazila na konec cesty do lanového 3D bludiště, které Žížalky hojně využily. Příští výprava již proběhne bez doprovodu rodičů.

Více foto z výpravy najdete na odkazu níže:
https://photos.app.goo.gl/s67ZBcscEgnDAx9g7D

Napsat komentář