Žížalí výprava 16. – 17. 3. 2018 „Od Judity až na Kyšperk…“

 

 

 

 

 

 

 

Kdy? V pátek 16. 3. 2018, sraz ve skautské klubovně v Teplicích v 16:30, návrat v sobotu v 17:00 tamtéž.

Kam? Pátek: Teplický klášter – Regionální muzeum v Teplicích (románská expozice). Sobota: Krušné hory – hrad Kyšperk.

Pro koho? Pro všechny Žížaly tedy Pondělníky i Pátečníky.

Co s sebou? Spacák + oblečení na spaní (děti budou spát na palandách a matracích), kartáček na zuby + pastu a malý ručník. Vhodné oblečení a pevnou obuv, pláštěnku, pití a jídlo na páteční večeři, batůžek, malá baterka, šátek. 
Budeme vybírat 120 Kč na dopravu, vstupné a sobotní jídlo.

Co ještě musím udělat, aby se má Žížala mohla zúčastnit? Nahlásit na e-mail panoptikummf@centrum.cz do čtvrtka 15. 3. 

A co nás všechno čeká?  V pátek zažijeme poznávací hru v teplickém románském klášteře – Regionální muzeum v Teplicích (románská expozice): „Po stopách královny Judity“. Poté se vrátíme do klubovny, navečeříme se a přespíme. V sobotu po snídani pak odjedeme autobusem do Unčína na celodenní výlet do Krušných hor. Pokračovat budeme pěšky na hrad Kyšperk. Už po cestě na hrad Žížaly prožijí legendu o vzniku hradu. Na hradě si připravíme oheň a opečeme si něco k snědku. Po hostině se opět ponoříme do legendy a pokus íme se vysvobodit „Zakleté starce“… Odpoledne se vrátíme autobusem do Teplic a Žížaly vám předáme v 17:00 v klubovně.

Pokud se Žížaly na přespání v klubovně necítí, nevadí. V pátek ve 20:00 si je můžete vzít domů a v sobotu ráno je v 8:30 zase přivedete.

Doprovod: Martin Ryba, Jana Langová, Daniela Knorrová, Michal Strmiska

Vedoucí akce: Martin Ryba, tel. 776 337 644, panoptikummf@centrum.cz