23. Teplice na Czech Chanbara open 2018

19.5.2018 jsme vyrazili s několika vlčaty z družiny Káňat, dvěma Horaly a jedním roverem do Prahy na turnaj v Chanbaře s názvem Czech Chanbara open 2018. Šlo turnaj ve velmi specifickém bojovém umění, které využívá nafukovací meče a štíty a každý z nás se zúčastnil 4 různých disciplín. Do tohoto sportu nás zasvětili právě pořadatelé tohoto turnaje, když k nám na tábor loni přijeli a strávili s námi celé odpoledne. Také od nich pochází cvičné zbraně, které si kluci přivezli z tábora domů a pár dalších, které využíváme při hrách na schůzkách.

Naše „výprava“ započala již v pátek večer, kdy jsme si u klubovny trochu zabojovali a osvětlili si, co nás druhý den čeká. Členové družiny Káňat poté přespali v klubovně, protože ráno se vyráželo velmi brzy – v místě konání turnaje jsme museli být v 8 hodin. Od rána bojovaly kategorie dětí, nejmenší žáky potom vystřídala kategorie žen. Odpoledne bylo věnováno turnaji mužů a turnaji národních týmů. Celkem se tohoto turnaje zúčastnilo více než 100 bojovníků z 9 různých států. Kromě domácích závodníků jsme se tak mohli utkat i se závodníky ze Slovenska, Polska, Maďarska, Itálie, Srbska, Finska, Švýcarska a Egypta.

Naši závodníci se s většinou zbraní a štíty setkali poprvé v životě – v klubovně máme jen cvičné krátké meče. Díky včasnému příjezdu jsme ale měli dostatek času si všechny zbraně osahat a pořádně se rozcvičit. To se nám rozhodně vyplatilo – téměř každý účastník alespoň jednou za turnaj bodoval (zasáhl nepřítele, čímž získal bod, bojovalo se na 2 vítězné body), většina aspoň jednou postoupila v pavouku do dalšího kola. Z vyšších příček jsme dosáhli celkem 5x na čtvrté místo a jen těsně nám utekly medajle. Kryštof s Verčou byli ještě o málo úspěšnější, když oba vyhráli souboj o třetí místo. Kryštof se tedy s umístěním na 3. a jednou na 4. místě stal jednoznačně nejúspěšnějším členem naší výpravy. Těšte se na video ze zápasů!

Všem zúčastněným děkujeme, gratulujeme a těšíme se na další ročníky této soutěže.

Káňata na Chanbaře

Kryštof na třetím místě