Vlčata spala letos poprvé venku

„11.5.-13.5 Se uskutečnila výprava vlčat.“  – Zápis pro Vás sepsal Eda Saksun, o komentáře a fotografie doplnila Verča.

„Šli jsme po trati staré železnice.“ – Výprava nesla název Za spící lokálkou. Bohužel lokálka usla příliš tvrdě, takže trasa byla poněkud neprůchodná. Ale to nevadí, stejně to byla sranda.

„První noc jsme přespali v klubovně, další den jsme se vydali na cestu.“ – V pátek jsme jako obvykle navštívili poradní skálu a předali jsme skautské šátky a první stupně dvěma hotovým nováčkům. Také Polda si přišel pro svou odborku Plavce.

„Dojeli jsme vlakem do Úštěka a s přespáním v lese jsme došli do Zubrnic, kde jsme na jarmarku počkali na vlak a dojeli jsme zpět do Teplic.“  – Po kolejích to nešlo, a tak jsme se vydali po značených i neznačených cestách z Úštěka do Zubrnic. Kdesi v lesích za půlkou naší plánované cesty jsme si uvařili buřtguláš a postavili dva příštřešky, pod kterými jsme přečkali noc. Noc byla krásná a přístřešky nebyly ani třeba, ale aspoň jsme si procvičili jejich stavění. Nedělní odpoledne jsme pak strávili na jarmarku v Zubrnicích, kde jsme si pochovali hady, fandili jsme našim vedoucím v závodě o nejrychleji vypité (nealko) pivo, zhlédli jsme bleší cirkus i jsme byli svědky výroby drobných zvířátek ze skla. Historickým vláčkem jsme se svezli na Střekov a potom jsme už normálními vlaky dojeli domů, do Teplic.

Všechno jsme si nesli poctivě na zádech

Fíla s hadem Honzíkem

Eda v kroji a Honzík

Bez držení :)

Bleší cirkus

Výroba skleněných zvířátek