72 hodin v Teplicích – Na přání Tepličanů

Projekt 72 hodin je organizován Českou radou dětí a mládeže. Jsou to tři dny plné dobrovolnických aktivit po celé naší republice, které pomohou druhým, přírodě, či jejich okolí. Více o projektu naleznete na stránkách http://www.72hodin.cz. V Teplicích se ho během minulého víkendu zúčastnilo přes čtyřicet dobrovolníků a dobrovolnic z řad teplických skautů.

Teplická Dvojka (www.skautiteplice.cz) v září v regionálních médiích zveřejnila nabídku pomoci komukoli, kdo se přihlásí a potřebuje s něčím pomoci. Nakonec se přihlásilo šest občanů s různými podněty – od úklidu veřejného prostranství až po pomoc při realizaci velké hry na Gymnáziu Teplice.

Dvojka chvíli váhala, zda má lidské i časové kapacity na splnění všech přání. Nakonec se ale pokusila vyplnit vše. Bohužel kvůli konání voleb v Mateřském centru Větrník tu nebylo možné během víkendu pomoci s úklidem, který se přesunul na pozdější termín.

Během soboty v Teplicích a Krupce působily čtyři dobrovolnické skupiny. Skautky a vlčata uklízely nádvoří hradu Doubravka od listí, náletů a pomáhaly s drobnějšími pracemi – na fotky z Doubravky se můžete podívat zde. Skauti a druhá skupinka vlčat čistili Janáčkovy sady od odpadků, odkud odnosili přes dvacet plných pytlů – fotky a článek o této akci můžete shlédnout zde. Světlušky vyráběly sluníčka na sbírku pro pomoc lidem s leukémií. A rovery zaměstnala rekonstrukce trámů v turistické ubytovně Casa don Rua v nedaleké Krupce.

Neděle se nesla ve znamení akce s názvem Pevnost Gympl. Kdy starší členové pomáhali při realizaci celé akce a mladší členové Dvojky urputně měřili své síly s gymnazisty.

Tímto bychom rádi poděkovali organizátorům celostátní akce 72 hodin a také všem Tepličanům, kteří nám poslali své nápady a tím nás v tento krásný slunečný víkend vytáhli ven od počítačů a ponoukli k užitečné činnosti.

Pokud se akce bude konat i příští rok, rádi se do ní opět zapojíme, proto již teď přemýšlejte nad tím, co by chtělo v Teplicích vylepšit a stačí na to několik párů mladých rukou.

Společná foto a kolečko listí na Doubravce (foto by Ludmila Sirková)

Skoro plný pytel odpadků z Janáčkových sadů (foto by Martin Libich)

Prófa a Honza při natírání trámů v Casa don Rua (foto Gábina Šťastná)