Akce 23. smečky vlčat

První schůzky mají vlčata za sebou a příští týden nás už čeká i první vícedenní výprava. Kromě ní nás v zaří čeká informační schůzka s pormítáním fotografií z tábora a začátkem října se zúčastníme celostátní akce Olympiáda vlčat a světlušek v Mostě.

Bližší informace k akcím, které plánujeme v nejbližší době, najdete níže včetně formuláře k přihlášení. Všechny akce naplánované do konce dubna a termín tábora v příštím roce najdete v kalendáři akcí.

Přihlášení na Zahajovací výpravu a Olympiádu.

Zahajovací výprava 12.-14.9.

V rámci výpravy, která tradičně zahajuje školní rok, vyrazíme do lesů a skal pod horou Vlhošť na Kokořínsku, kde pod převisy strávíme obě noci, přivítáme v našich řadách nováčky, předáme odborky a funkční štítky novým šestníkům a podšestníkům.

Sraz: pátek 12.9. v 16.20 na vlakovém nádraží

Návrat: neděle 14.9. v 15.15 na vlakovém nádraží

S sebou: karimatku, spacák, věci na spaní (včetně kulicha), oblečení vhodné do přírody, pevné boty, ešus, lžíci, nožík, lahev na pití (dohromady alespoň 1,5l), náhradní spodní prádlo, pláštěnku nebo nepromokavou bundu, večeři na pátek (od sobotní snídaně bude jídlo společné), kroj nebo sk. tričko, šátek, kartičku ZP, hygienu, malý ručník, 200Kč na jízdenku a společné jídlo. Protože budeme během víkendu putovat, doporučujeme balit jen to nejnutnější a do jednoho batohu na záda.

Prosíme nedávejte dětem s sebou mobilní telefony nebo jinou elektroniku.

V případě špatného počasí máme připravenu náhradní variantu se spaním v klubovně.

Informační schůzka a táborové promítání 17.9.

Ve středu 17.9. proběhne od 18.00 informační schůzka k letošnímu skautskému roku na kterou naváže od 18.30 promítání fotografií z tábora. Na promítání jsou samozřejmě zváni i ti, kteří se tábora neúčastnili, aby viděli na co se mohou těšit v létě 2015.

Olympiáda vlčat a světlušek 3.-5.10.

Mostečtí skauti pořádají v říjnu první ročník Olympiády vlčat a světlušek, které se zúčastní oddíly ze všech krajů republiky včetně našeho. V rámci soutěží se utkáme s ostatními vlčaty v plavání a sportovních hrách. Protože se jedná o celostátní akci a máme zamluveno pouze 15 míst, budeme z přihlášených vybírat 5, kteří nás budou reprezentovat v plavání a vodních sportech a 10, kteří nás budou reprezentovat ve sportovních hrách. Při výběru budeme zohledňovat chování na akcích v minulém roce i udělené žluté karty. Za celý víkend budeme vybírat 150Kč (cesta, ubytování, jídlo), přičemž zbytek uhradí středisko Dvojka v rámci dotace.