Družinové výpravy vlčat, aneb Philleas Fogg odpočívá :-)

O dvou únorových víkendech proběhly Družinové výpravy vlčat, které umožnili našemu anglickému příteli Philleasovi Foggovi si od našich vlčat trochu odpočinout :-). První výprava skupiny Jestřábů se uskutečnila o víkendu 7.2.-9.2.2020, zbylé družiny Tygrů, Káňat a Kamzíků se pak uskutečnily své výpravy o dalším víkendu 14.2.-16.2.2020.

Jestřábům se při ní podařilo vyloupit banku! :-) Výprava byla specifická tím, že si jí Jestřábi vymysleli celou sami. Postupně na družinových schůzkách debatovali a demokraticky hlasovali o tématu výpravy, kam jít, co jíst, jakou hru si zahrát, kde spát a tak, přičemž tato tvůrčí činnost měla své ovoce a výprava se všem moc líbila. Družina se setkala již v pátek večer, hrála deskové hry a objednala si pizzu, kterou spořádala při zhlédnutí komedie „Drž Hubu!“ Druhý den byl ve znamení výpravy na Doubravku, při které se plánovala velkolepá loupež banky, která se téhož dne hned po návratu do klubovny uskutečnila. Při loupeži musela družina spolupracovat při luštění šifer, překonávání obtížných překážek až se konečně díky skvělé spolupráci dostala ke skrytému trezoru, kde získala vysněné Magic kartičky, se kterými si pak všichni druhý den zahráli. Na této velmi povedené výpravě byl historicky největší počet členů (9 z 10), což znamená další výzvu pro tuto družinu – 100 % účast na příští výpravě.

Kamzíci se ráno s Ušákem vydali od klubovny na nádraží v Teplicích, odkuď dál pokračovali do Bíliny – Kyselky. Tam si prohlédli nově zrekonstruované lázně a pomalu se vydali k hlavnímu cílu výpravy – dostat se na vrchol bratra z USA, na naší Dablovu věž, tedy na Bořeň.. Kluci se kromě jiného během výpravy učili pracovat s mobilní verzí aplikace mapy.cz, díky které museli sami určit, jakou cestou se k vrcholu vydat, jak je to daleko i jak dlouhá cesta je čeká. I když cesta na Boreň trochu blátivá a kamenitá, přesto družina vrcholu dosáhla a mohla se pokochat výhledem do okolí. A zabahněné boty prošli před cestou vlakem zpět „pečlivým“ očištěním o nejbližší asfaltový obrubník a chodník :-). Večer pak společně s Tygry kluci připravili vlastní večeři – tortilly s kuřecím masem a zeleninou dle vlastního výběru, na které si už také spolu s hladovými Káňaty pochutnali.

Káňata si podobně jako Jestřábi většinu výpravy vymyslela a odvedla sama. Družina se sešla v pátek večer, rozdělila si družinové funkce mezi jednotlivá vlčata (šestník, zdravotník, navigátor, strážce času, šerpa, pokladník, topič a kuchař), které pak zastávalo dané vlče po celý zbytek výpravy. Poté následoval úvod do tématu výpravy – film Jurský svět. Ráno po snídani vyrazila Káňata autobusem do Dubí, odkud šla přes Mstišov a Košťany až na Barboru. Cestou měli kluci za úkol zachránit několik dinosaurů před výbuchem sopky, ale aby je zachánili, museli je nejprve ulovit. Z časových důvodů došlo si zatím k ulovení jen T-Rexe a Brontosaura, ale ti zbývající jsou prozatím v bezpečí a Káňata je doufejme zachrání během několika následujících schůzek. Z nádraží v Teplicích se šlo rovnou na Zimák, kde si kluci užili tříhodinové veřejné bruslení. U všech bylo znát v průběhu těch tří hodin velké zlepšení a Fandovi se dokonce podařilo splnit praktické úkoly z odborky Zimní sporty – bruslař.  Pro úplnost je nutné dodat, že všichni kluci se svých funkcí zhostili se ctí, ale nejvíc se vytáhl Tobík, coby zdravotník, který celý den pečoval o lékárničku a ošetřil tři říznutí, Franta díky kterému družina jedla celý den skvělá jídla a Kryštof, který se celou dobu pečlivě staral o všechny finance.

Nejmladší družina Tygrů se pak vydala na výpravu na „legendární tábořiště“ našeho Střediska – na Labskou Stráň. Cestou kluci nezaháleli a procvičili se v mapových značkách a také splnili několik úkolů ve svých Nováčkách a přiblížili se tak o další krok k jejich případné cestě na toto nádherné tábořiště. Po výstupu z autobusu kluky čekali nejen hry a další plnění nováčkovských úkolů jako je např. vylézt na strom :-), ale také prokázání své odvahy při přeskoku skalní průrvy, nebo při vstupu na skály na Kaňonem Labe, ze kterých se při pohledu do propasti až tajil dech. Není divu, Kaňon Labe je nejmohutnějším pískovcovým kaňonem Evropy. Ale díky maximální obezřetnosti i kázni všech kluků reálné nebezpeční nehrozilo. Poté spolu družina ve svém plném počtu došla přímo na naše tábořiště, kde poprvé zazněl v plné sestavě pokřik družiny Tygrů. Následovala ještě schovka a pak už návrat do Teplic se společným večerem s Káňaty a Kamzíky. V neděli si ještě družina užila veřejného bruslení, na kterém všichni prokázali alespoň částečnou znalost bruslení a mohli si jej tak užít naplno ať už při volné zábavě nebo při babě na ledě.

Jestřábi
Kamzíci
Káňata
Tygři