Družinové výpravy Vlčat

Medvědi:

V pátek 11.11.2022 jsme se sešli v 19 hodin v klubovně. Ubytovali jsme se a poté nás čekal turnaj v našich kartách. Když skončil turnaj, tak jsme šli spát. Vedoucí nám přečetl na dobrou noc knížku. Ráno jsme vstávali docela brzy, protože vlak jel před půl desátou. K snídani jsme dostali vánočky a kdo chtěl, mohl si dát k tomu marmeládu. Došli jsme na nádraží a vlak nám jel z druhého nástupiště. Cesta vlakem byla dlouhá, zhruba hodinu, využili jsme toho a plnili jsme nováčky. Vystoupili jsme na zastávce Chomutov město, do ZOO to bylo kousek. V ZOO jsme viděli mnoho zvířat, například medvědy, opice, plameňáky a vydry. Suvenýry nemohly chybět, na památku si někteří koupili drobnost. V ZOO jsme též poobědvali rohlík se šunkou a k svačině čokoládové sušenky. Nazpět jsme jeli vlakem ve kterém se nacházelo kino, podívali jsme se na Pata a Mata a Willyho Foga. Vystoupili jsme v Teplicích a došli jsme do klubovny. Tam jsme zakončili výpravu, rozebrali naše věci a vyzvedli si nás rodiče.

-Bob

Lumíci:

Šli jsme na EPICKÝ ŽIDOVSKÝ VRCH a bylo to velmi dobrodružné. Viděli jsme granátovou past na medvědy, sus strom, amogus kámen a monumentální výhled na POKLICI (mlhovou). Epický židovský vrch byl a možná taky nebyl epický. Podle výpovědi zúčastněných Lumíků ovládali židovský vrch čachry a aury máslového psa vědomostí a překvapivě příznivé počasí. Po opuštění židovského vrchu jsme navštívili bývalé putovní místo utopeného a pěti hvězdičkového Jana Nepomuka. Poté jsme došli na autobus, který nás dovezl do klubovny za zbytkem oddílu. Odkazy: trasa, fotky

-text byl vytvořen Lumíky, následně korektován a doslovně sepsán vedením Lumíků.

Orli:

Na družinové výpravě jsme se vydali na Bořeň. Cestou na Bořeň jsme šli v mlze ale poté co jsme vyšli na vrchol svítilo sluníčko a byl krásný výhled. Na vrcholu jsme obědvali, z Bořně znovu do mlhy. Po té co jsme sešli do Bíliny jsme šli na nádraží a cestou navštívili Albert, kde jsme přispěly na dobročinnou sbírku. Cestou zpět jsme jeli Krušnohorem s vášnivou partou zájemců o fotbal, které si někteří členové družinky oblíbili. Z nádraží rovnou do klubovny kde jsme si zahráli nějaké hry. Fotky1, fotky2

-Orli s vedením.

Tygři:

Šli jsme nejdřív do klubovny a vzali jsme si svačinu. Vyšli jsme na vlakové nástupiště. Pak jsme dojeli do Ústí a tam jsme přestupovali, když jsme dojeli šli jsme asi tak 2 hodiny, když jsme došli na hóru vypadalo to, jako kdyby jsme byli v nebi a bylo tam vedro jak v létě. Když jsme došli zpátky měli jsme buřtguláš. Výlet na Lovoš byl fakt dobrý!

-Kuba Ryba