Horalské zimní výpravy

2019. Leden. Sobota 12. Moldava. 2,5 – 5 m sněhu.

Ano, to je ve zkratce naše druhá (!) lednová výprava. Ale pojďme začít od začátku.

O prvním víkendu v roce 2019 jsme se vydali v rekordním počtu dvaceti (!) Horalů na Cínovec (poněkud neplánovaně) a na zasněžených pláních prožili epickou bitvu. Nejprve jsme si ve skupinách postavili sněhové pevnosti a poté začala sněhová bitva nevídaných rozměrů. Poté jsme se krátce prošli do Dubí a výpravu šťastně zakončili v klubovně.

Druhou výpravu o druhém víkendu pro nás připravil, v rámci svých povinností na Čekatelský kurz, Skoba. Spolu (účast byla poněkud nižší, bylo nás celkem 7) jsme dobyli severní pól v duchu divadla Járy Cimrmana, zjistili jaké to je, běžkovat v opravdu hlubokém sněhu, zažili biatlonové šílenství na vlastní kostky, ocenili komfort horské chaty a užili si sněhovou závěj tak vysokou, že i když jsme do ní vysekali a sjížděli tobogán, kde je jí konec jsme stejně netušili. A díky vlaku (autobus se nahoru bál) jsme se i dostali zpátky do Teplic. Doporučujeme.

Fotogalerie: ZDE. Bohužel jen z druhé akce, vzhledem k počasí se na Cínovci fotit nedalo…