Žížalí výprava „Návrat do 1. republiky“

Vůdcovské žížalí duo Jana Langová & Martin Ryba připravilo v rámci své projektové výpravy cestu 100 let zpět!

Po společných hrách v naší Žížalárně jsme se druhý den výpravy probudili v roce 1918. Po snídani jsme se vydali prvorepublikovým Šanovem a nacházeli zajímavá místa spojená s historií. Četli jsme letopočty na pomnících a deskách a hledali souvislosti… Došli jsme až na teplický zámek, kde jsme 1. republiku zažili doslova na vlastní kůži – zhlédli jsme starý filmový týdeník a poznávali místa, která v roce 2019 v Teplicích najdeme… Poté jsme se trochu upravili do časů první republiky i my. Někomu narostli vousy, někdo si vzal masku, kterou si ještě v roce 2019 sám vyrobil… Ochutnali jsme z lázeňského pohárku minerální vody. Psali jsme perem namáčeným do kalamáře. Vyfotili se ve zlatém rámu zapůjčeném hraběnkou Ludwine Clary-Aldringen. Zahráli si na flašinet a naučili se prvorepublikovou písničku. Poznávali mince z celého světa a mnoho dalšího. Oběd jsme měli v zámecké jídelně pro služebnictvo a byl dokonce několikachodový!

Cestu zpátky do klubovny nám ukázali rádci Maxík a Toník, kteří to měli moc složité. Museli totiž najít cestu, kterou jsme ještě nešli…

V klubovně jsme pak vytvořili společné tablo z výpravy, které zdobí chodbu v klubovně.

Další fotky nalezenete pod odkazem: https://photos.google.com/share/AF1QipO8eoeacTxo_vetMQKah_gsu5QRW-B1rP1k43LUaGGaAnYYveORo-8O5JWSfPiuTA?fbclid=IwAR2nGX6RcxA22B3wt7ZSvDtiOSs8r2n49qDIphc0pX6FFmz_NGihfC8go-8&key=c2hiUXNVaGducjRvVU5MNFRrTmpOXzRQT1VRVllB

Martin Ryba