Informace ze schůzky pro rodiče Žížal

Milí rodičové, zde shrnujeme to, co zaznělo na schůzce v pátek 15. září. Čtěte pozorně a v případě dotazů nás neváhejte kontaktovat.

Informační schůzka pro rodiče Žížal

15. září 2017

 

Představení oddílu

Oddíl Žížal je součástí střediska Dvojka Teplice a je určen předškolákům a prvňáčkům obojího pohlaví. Momentálně máme díky novým posilám ve vedení zejména z řad rodičů dvě funkční družiny. Náplní jejich činnosti je zejména příprava děti na fungování ve starších oddílech, tj. učení a posilování smyslu pro pravidla her a slušného chování, základní hygienické návyky, vytváření příležitostí pro pobyt v přírodě na jednodenních výpravách. Ze skautské metody se u nás setkáte s osvědčeným družinovým systémem, snahou být co nejblíže přírodě a respektování sebe i ostatních. Předškolní kategorie skautů vznikla v naší organizaci teprve před několika lety, více o ní se můžete dozvědět zde: https://goo.gl/zjsqua.

Vedení odddílu

Ludmila Mráčková (Lída) vůdkyně oddílu mrackova.lida@gmail.com 608 420 325
Daniela Knorrová (Deny) rádkyně páteční schůzky deny@knorrovi.cz 603 267 890
Martin Parůžek rádce páteční schůzky martin.paruzek@paruzkovi.cz 605 845 711
Martin Ryba rádce pondělní schůzky panoptikummf@centrum.cz 776 337 644
Jana Langová rádkyně pondělní schůzky jana.langova@psprojekty.cz 720 232 542
Barbora Urbanová (Bára) rádkyně páteční schůzky barbora.urbanova@email.cz 777 654 690
Helena Janíková (Helča) příležitostná pomoc janikova.h@seznam.cz 737 540 550

 

Více o nás se dočtete na střediskovém webu (skautiteplice.cz) v záložce O středisku/ Vůdcovský tým (profily všech vedoucích brzy doplníme).

Prosíme, ze schůzek své děti omlouvejte rádcům nejlépe sms zprávou alespoň hodinu před začátkem schůzky. Pondělní družina Martinovi Rybovi nebo Janě, páteční družina Martinovi Parůžkovi nebo Deny.

Na schůzkách se můžeme personálně střídat a doplňovat s ohledem na naše jiné povinnosti, vždy ale bude zajištěn kvalifikovaný plnoletý dohled, případně se o zrušení schůzky dozvíte včas (to by se mělo dít opravdu výjimečně).

Registrace

K registraci do oddílu je nutné vyplnit a odevzdat přihlášku (zde: https://goo.gl/nzmUxV) a zaplatit elektronicky registraci (na rok 1500 Kč, pro sourozence 1200 Kč). Zvláště prosíme, abyste nepodcenili kolonku „zdravotní stav a omezení“, kam je třeba napsat vše, o čem bychom měli vědět (diety, alergie nejen potravinové, dlouhodobá onemocnění a jiné indispozice dítěte).

Momentálně máme plný stav pro kluky, holky stále bereme, neváhejte se ale případně přihlásit do čekacího listu. Možná se dočkáte brzy.

Schůzky

Obě družiny se scházejí ve stejný čas od 16:30 do 18:00, jedna v pondělí, druhá v pátek. Schůzky budeme v co největší míře trávit venku.  Je třeba vybavit děti oblečením, které odpovídá venkovní teplotě a počasí a které je možno ušpinit. V případě špatného počasí dejte prosím dětem přezůvky (v klubovně si je nebudeme nechávat, neosvědčilo se nám to). Není třeba dávat dětem na krátkou dobu schůzky svačinu (na kterou stejně není čas) a nedoporučujeme vybavovat je žádnou elektronikou, která by mohla narušovat program a byla náchylná k rozbití či ztrátě. Pokud považujete za nezbytné, aby Vaše dítě mělo u sebe mobilní telefon, naučte ho prosíme vypnout zvuk.

Akce

Pro Žížaly plánujeme během roku asi 4 jednodenní výlety. První bude výprava v neděli 8. října 2017, na kterou jste zváni též vy, rodičové. Rezervujte si, prosíme, tento den, můžete-li. Podrobnější informace budou cca týden dopředu (upřesnění času a místa srazu a návratu a věcí s sebou).

Komunikace

Pro komunikaci s Vámi budeme využívat zejména Vaše mailové adresy a naše webové stránky (skautiteplice.cz). Pokud alespoň jedno z toho sledujete, neměla by Vám žádná informace uniknout. Pro kontaktování z Vaší strany využijte naše maily a telefonní čísla výše.

Za vedení oddílu, Lída Mráčková (608 420 325)