Krajské kolo závodu vlčat a světlušek

O víkendu 10. – 12.6.2016 se hned tři družinky z našeho střediska zúčastnily krajského kola závodu vlčat a světlušek v Kytlici. Po dramatickém zahájení rytířského turnaje samotným Karlem IV. se naše hlídky vydaly na trať, kde soupeřily s ostatními v 11 různých disciplínách. Pro ty, kdo zrovna nezávodili, byl v kempu připraven doprovodný program a mohli si vyzkoušet střílet z luku i kuše, vyrobit si něco na hrnčířském kruhu či mohli pomáhat kováři. Světlušky se mezi děvčaty z celého kraje umístily na 7. místě. Z kluků si velmi dobře vedla družina Kamzíků, která skončila na 5. místě a ještě o něco lépe družina Káňat, která celé klání vyhrála. Pro Káňata tedy závody ještě nekončí a v září se utkají s nejlepšími z jednotlivých krajů celé České Republiky v Novém Městě nad Metují.

Všem zúčastněným gratulujeme ke skvělým výsledkům.

Napsat komentář