Kronika z Horkého zimního dne

V únoru jsme si opět pozvaly vzácnou návštěvu. Tentokrát to byli představitelé slavného světového cirkusu představovaní dvěma členy slavného teplického Panoptika Maxe Fishe. Jaké to bylo?

Sešly jsme se v sobotu ráno a rozdělily se na dvě skupiny. Ty poté obcházely zadané adresy a detektivní metodou zjišťovaly, jaká osobnost k nám večer dorazí. Ukázalo se, že se bude jednat o členy slavného cirkusu. Proto byla představení, které jsme pro návštěvu odpoledne secvičovaly, tématická – nechyběla drezura zvířat, akrobacie a hlavně tanec.

Po nácviku jsme se pustily do vaření čtyřchodové večeře. Zeleninové jednohubky, kuřecí vývar s nudlemi, jako hlavní chod masové kuličky s rýží a kari omáčkou a nakonec broskovo tvarohový dezert. 

V šest hodin dorazili naši hosté a začala večeře, velmi zábavná a uvolněná. Po hlavním chodu následovalo naše vystoupení a úplně nakonec nám předvedli naši hosté několik ukázek ze svého repertoáru – žonglování s talíři, které jsme si dokonce mohly vyzkoušet, bleší cirkus a mořskou pannu.

Po večeři při mytí nádobí si pár lidí užívalo vyrábění sněhové „zmrzliny“ pomocí naběraček.

Před spaním jsme ještě chvíli zpívaly s  kytarou s Horaly a šly spát. V neděli jsme uklidily klubovnu a po snídani se rozloučily.

Byl to úspěch!