Květnová výprava Horalů

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

V Květnu jsme si v rekordytrhajícím počtu 6 Horalů vyrazili po vršcích Českého středohoří…

Po nákupu a jízdě vlakem do Hradiště jsme pokořili náš první kopeček – Chotyně (273 m.n.m.). Zde jsme si ustlali pro první noc, která byla především větrná. Ráno nás ale přivítalo bezvadné panorama středohoří (úvodní obrázek). Povzbuzeni jsme pokračovali až do Bořislavi, kde jsme se zastavili u Tády na návštěvě. Ukázalo se, že nejlepším Vánočním dárkem je pětimetrová trampolína.

Po vydovádění se na Tádovo hračkách následoval už první pořádný výstup na Milešovku (837m.m.m.). Tam však bylo příliš mnoho lidí, tak jsme se pouze najedli a zamířili někam, kde jich bude méně. A taky že jo! Na sousedním vrchu Kletečná (706 m.n.m.) nebyl vůbec nikdo! Asi proto, že tam není bufík…

Sešli jsme z Kletečné a zamířili si to pod Kubačku (543 m.n.m), ubytovat se na druhou noc. Večer začlo trochu pršet, ale ani to nám nezkazilo záměr podívat se na rozestavěnou dálnici přikrytou lesem. A viděli jsme i přechod pro zvířátka! Večer jsme po večeři zalehli pod naše zaručeně nepromokavé plachty a přečkali noc, která byla převážně deštivá.

Ráno bylo vlhké, ale vidina kratšího výletu a vlaku domů nás hnala vpřed. Prošli jsme Radejčínem a Dubičkami, zastavili se na vyhlídce na Labe a cestou do Dolních Zálezel jsme viděli i mloka! Vlakem jsme pak dorazili do Teplic, kde náš výlet skončil.

Ponaučení pro příště: Když se Vám věci vejdou do batohu tak akorát, je třeba vzít větší nebo něco vyházet. Totiž mít 2 mikiny je fajn, ale jednak se z nich nenajíte (v lese supermarket není, jíme jen to, co máme na zádech) a druhak v noci protečou (narozdíl od plachet). Zkuste nad tím příště popřemýšlet… Fotografie dole. Všechny fotografie.

GPS údaje:

Výškový profil trasy: (rovné úseky kolem Milešovky jsou způsobeny selháním techniky)Výškový profil

Mapa: mapa trasy

Napsat komentář