Lednová Horalská výprava

Začátek nového roku je teplotně i sněhovou situací dosti neobvyklý. Místo plánovaného iglů a koulovačky na Komárce jsme se tedy vydali zdolat jedno pořádné skalisko. Tím myslím Bílinskou dominantu Bořeň.

Počasí bylo už od rána extrémně mlhavé, takže náš jindy tak zřejmý cíl nebyl vidět a my na konci Žižkova údolí špatně odbočili. Po projití lesem a polem jsme se dostali do Kučlína a nasměrovali se opět na správný kurz. Pak jsme, převážně z hecu, vyzkoušeli, jaké to je jít podle azimutu skrz křoví s trním, potoky a všelijaké zídky. I to jsme ale zvládli, zdolali Bořeň i ohromnou svačinu a v pořádku se vrátili do Teplic.

Tak v únoru ten sníh!

Info o výpravě: Trasa 13,84km, doba cesty 6h 40min, Průměrná rychlost 2,08km/h

Výškový profil trasy

Výškový profil trasy (čas 0 = 9:56)

Napsat komentář